Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

Autor: CYFRASPORT

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 2:1. Zwycięstwo rzutem na taśmę

2014-09-27 1:06

W drugim piątkowym meczu 10. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław po zabójczej końcówce pokonał Górnik Łęczna 2:1. Goście mogą czuć duży niedosyt, gdyż przez większą część spotkania byli drużyną lepszą. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów zdobył Sebastian Mila.

Przed spotkaniem wydawało się, że to Śląsk będzie drużyną dominującą w meczu z beniaminkiem. Tymczasem w pierwszej połowie to górnicy pozytywnie zaskoczyli i pozostawili po sobie lepsze wrażenie. Już w 2. minucie powinni byli objąć prowadzenie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym wrocławian. W ostatniej chwili interweniował jednak Piotr Celeban. Ta sytuacja dodała skrzydeł gościom, których akcje napędzał świetnie dysponowany Fiodor Cernych. W 45. minucie pojawiło się pierwsze, poważne zagrożenie ze strony piłkarzy Śląska. Sebastian Mila był bliski pokonania Sergiusza Prusaka po strzale z rzutu wolnego.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:0. Drugie zwycięstwo złocisto-krwistych

W drugiej odsłonie spotkania goście z Łęcznej zasłużenie objęli prowadzenie. W 62. minucie gola strzelił Miroslav Bożok. Trzeba tutaj docenić świetną grę bez piłki Cernycha, który ściągając za sobą Celebana otworzył koledze drogę do bramki. Radość górników trwała jednak bardzo krótko, bo już 60 sekund później do wyrównania doprowadził Krzysztof Ostrowski. W ten spobób uczcił swój 100. występ w Ekstraklasie. W doliczonym czasie gry podopiecznym Tadeusza Pawłowskiego udało się wydrzeć trzy punkty. Po kiepskim piąstkowaniu Prusaka bramkę strzałem zza pola karnego zdobył Sebastian Mila.

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)