Sport piłka nożna ekstraklasa Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:4. Jaga rządzi i dzieli w LOTTO Ekstraklasie!

16.09.2016, godz. 22:57
Konstantin Vassiljev, Jagiellonia Białystok

Fenomenalna forma Jagiellonii Białystok. Podopieczni Michała Probierza rozbili we Wrocławiu Śląsk 4:0 i wrócili na fotel lidera LOTTO Ekstraklasy. W Białymstoku zaczynają realnie śnić o mistrzostwie, choć to dopiero 9. kolejka.

Czekamy na odpowiedź gdańskiej Lechii - tylko ekipa Piotra Nowaka może po tej kolejce dogonić Termalicę i właśnie Jagiellonię, które mają po 19 punktów. Wyżej jest Jaga, która strzela jak na zawołanie - po spotkaniu we Wrocławiu ekipa z Podlasia ma już 19 goli na koncie. W piątek dołożyła cztery. Wynik otworzyła już po 10. minutach gry, gdy piękną bramkę zdobył Przemysław Frankowski - ograł rywala i przymierzył od słupka. Nie minęło 10 minut i było już 2:0. Vassiljew wycofał do Frankowskiego, a ten trafił z okolic pola karnego. Emocje skończyły się tuż po przerwie, gdy do pustej bramki piłkę Vassiljev, który wyrósł na największą gwiazdę LOTTO Ekstraklasy. Wynik ustalił Romanczuk. W obliczu gigantycznego kryzysu Legii, spadku formy Lecha czy beznadziejnej postawy Wisły innego faworyta do mistrzostwa - w tym momencie - niż Jagiellonia nie widać.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:4 (0:2)
0:1 - Przemysław Frankowski 9', 0:2 - Przemysław Frankowski 18', 0:3 - Konstantin Vassiljev 50', 0:4 - Taras Romanczuk 90'

Śląsk: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Lasha Dvali (59' Kamil Dankowski) - Filipe Goncalves, Ostoja Stjepanović, Alvarinho, Joan Angel Roman (53' Mario Engels), Ryota Morioka - Bence Mervo (46' Sito Riera).

Jagiellonia: Damian Węglarz - Rafał Grzyb, Ivan Runje, Guti, Piotr Tomasik - Taras Romańczuk, Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev (88' Przemysław Mystkowski), Przemysław Frankowski (89' Łukasz Burliga), Dmytro Chomczenowski - Karol Świderski (68' Maciej Górski)