SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Sławomir Peszko ukarany za brutalny faul. Znów został zawieszony!

Sławomir Peszko ukarany za brutalny faul. Znów został zawieszony!

07.06.2017, godz. 19:51
Sławomir Peszko
foto: Super Express

Sławomir Peszko obejrzał czerwoną kartkę w meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa - Lechia Gdańsk. W bezsensowny sposób osłabił swoją drużynę, która walczyła o mistrzostwo Polski. Komisja Ligi wzięła pod lupę faul reprezentanta. Postanowiła zawiesić Peszkę na cztery mecze. To nie pierwsza taka kara skrzydłowego. W minionym sezonie nieźle rozrabiał.

Sławomir Peszko nie raz udowadniał, że jest dobrym piłkarzem, ale niestety często też pokazywał, że nie potrafi panować nad emocjami. W 24. kolejce Ekstraklasy dostał czerwoną kartkę za atak łokciem na Tomasza Kędziorę z Lecha Poznań. Wtedy Komisja Ligi zawiesiła go na trzy mecze. Tym razem, zdyskwalifikowała go aż na cztery spotkania. W drugiej połowie meczu Legii z Lechią Peszko brutalnie faulował Vadisa Odjidję-Ofoe, za co słusznie wyrzucił go z boiska sędzia. Na nic zdały się bezpodstawne protesty piłkarza.

W tym momencie spotkania Lechia remisowała z Legią 0:0 i wciąż miała szansę na wygranie ligi. Gra w osłabieniu podcięła jednak skrzydła gościom i ostatecznie to gospodarze cieszyli się z obrony tytułu. Peszko wie, że zbyt ostro zaatakował Belga, dlatego w materiale "Łączy nas piłka" oficjalnie go przeprosił za brutalny atak. - Tragedia, sorry Vadis. Gratulacje dla Legii za mistrzostwo - mówił reprezentant Polski, który karę zawieszenia odbędzie na początku sezonu 2017/2018.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: