SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Southampton wciąż walczy o Bednarka! Druga, rekordowa oferta Anglików

Southampton wciąż walczy o Bednarka! Druga, rekordowa oferta Anglików

22.06.2017, godz. 15:38
Jan Bednarek
Jan Bednarek podczas meczu Polska - Ukraina foto: Super Express

Southampton złożył Lechowi Poznań kolejną ofertę za Jana Bednarka. Tym razem angielski klub oferuje za młodego stopera aż 6,5 miliona euro! Co więcej, zarząd "Świętych" zapowiada również dołożenie ewentualnych bonusów w zależności od przebiegu negocjacji. Czy "Kolejorz" sprzeda jednego z najlepszych obrońców LOTTO Ekstraklasy? Wydaje się, że zaproponowana przez Anglików kwota jest znakomita.

Southampton nie przestaje walczyć o Jana Bednarka. Angielscy skauci widzą w nim ogromny potencjał i po raz kolejny przekonali zarząd "Świętych" do złożenia propozycji wykupienia zawodnika. Tym razem klub z Premier League proponuje... aż 6,5 miliona euro! Pierwsza oferta Southampton opiewała na niecałe sześć milionów euro. Tym razem Anglicy zwiększyli stawkę oraz obiecali dołożenie ewentualnych bonusów. Czy Lech Poznań ulegnie pieniężnej pokusie, zostawi młody talent u siebie, a może poczeka na jeszcze lepszą ofertę?

Wiosną bieżącego roku zarówno zarząd Lecha, jak i sam Bednarek, nie myśleli o transferze. Środkowy obrońca "Kolejorza" chciał jeszcze nabrać doświadczenia w polskiej lidze i dopiero za kilka sezonów na poważnie pomyśleć o przenosinach do silnej ligi. Jednak oferta "Świętych" jest bardzo dobra, wystarczy powiedzieć, że gdyby ten transfer doszedł do skutku, to pobiłby ligowy rekord, należący obecnie do Adriana Mierzejewskiego, który latem 2011 roku przeniósł się z Polonii Warszawa do Trabzonsporu za 5,25 miliona euro.

O ewentualnej podwyżce stawki za Bednarka zadecyduje jego występ podczas czwartkowego spotkania z Anglią oraz ewentualnych dalszych meczów Polaków na młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21. Awans biało-czerwonych z grupy wydaje się jednak mało realny.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: