SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Stadion Arki zamknięty, ale nie dla wszystkich. Mecz z Termaliką obejrzą... dzieci

Stadion Arki zamknięty, ale nie dla wszystkich. Mecz z Termaliką obejrzą... dzieci

10.11.2016, godz. 09:38
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk
foto: EAST NEWS

Podczas derbów Trójmiasta pomiędzy Arką Gdynia a Lechią Gdańsk na stadionie doszło do kilku nieprzyjemnych incydentów. Komisja Ligi postanowiła zamknąć obiekt "Arkowców" na najbliższe spotkanie z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, ale okazuje się, że nieliczni będą mogli obejrzeć je na żywo. Na trybunach zasiądzie bowiem... 999 dzieci.

Rozgrywane 30 października derby Trójmiasta zakończyły się remisem 1:1, ale nie obyło się bez ekscesów z udziałem kibiców obu drużyn. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego jedni i drudzy obrzucali się wzajemnie racami, dodatkowo na sektorze gości wyrwano ponad 500 krzesełek i nadpalono część trybun. Mając na uwadze te rozróby Komisja Ligi postanowiła ukarać obie drużyny - Arkę zamknięciem stadionu na najbliższe spotkanie z Termaliką, a Lechię grzywną. Ponadto najbliższe cztery derbowe spotkania odbędą się bez udziału kibiców gości.

Jak nietrudno się domyślić przedstawiciele "Arkowców" mocno protestowali przeciwko tej decyzji i postanowili się odwołać, co przyniosło połowiczny efekt. Zaplanowane na 20 listopada spotkanie z Termaliką ostatecznie nie zostanie rozegrane przy pustych trybunach, a na żywo będzie śledzić je grupka kibiców. Prezes klubu Wojciech Pertkiewicz doszedł bowiem do porozumienia z Komisją Ligi i dzięki temu na stadionie pojawi się... 999 dzieci. Będą to uczniowie gdyńskich szkół, a także wychowankowie akademii Arki.

To pierwszy tego typu przypadek w ekstraklasie, ale wszystko jest zgodne z przepisami i regulaminem PZPN. "Żółto-niebiescy" z Termaliką zagrają więc przed nieco nietypową publicznością.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: