SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Superpuchar Polski. Lech Poznań chce się zemścić na Legii

Superpuchar Polski. Lech Poznań chce się zemścić na Legii

07.07.2016, godz. 02:00
Jan Urban
foto: Super Express

- Powiem otwarcie: w tym sezonie walczymy o mistrzostwo Polski - oświadczył na spotkaniu z dziennikarzami trener Lecha Poznań Jan Urban (54 l.). Pierwszą weryfikacją formy Kolejorza ma być dzisiejszy mecz z Legią w Warszawie (początek godz. 17.30.) o Superpuchar Polski. Lech przyjedzie do stolicy z wielką chęcią odwetu za porażki z najgroźniejszym rywalem w poprzednim sezonie.

- Mamy na tyle mocną kadrę, by w tym sezonie powalczyć o najwyższe lokaty - wtórował trenerowi napastnik Marcin Robak (34 l.), który z powodu kontuzji stracił niemal całe poprzednie rozgrywki, ale jest już zdrowy i w letnich sparingach zdobył cztery gole.

Poznaniacy prężą muskuły, bo przyjdzie im się zmierzyć z mocno osłabionymi mistrzami Polski. Po Euro odpoczywają Michał Pazdan (28 l.), Tomasz Jodłowiec (31 l.), Ondrej Duda (22 l.) i Nemanja Nikolić (29 l.), kontuzjowani są Kaspar Hamalainen (30 l.) i nowy nabytek Thibault Moulin (26 l.), a Aleksandar Prijović (26 l.) dopiero dochodzi do sił po złamaniu ręki w finale Pucharu Polski. Nowy trener drużyny z Łazienkowskiej Besnik Hasi (45 l.) będzie miał spory ból głowy, kim zastąpić nieobecnych i jak przeciwstawić się głodnemu krwi Lechowi.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: