T-Mobile Ekstraklasa. ŁKS Łódź - Górnik Zabrze, wynik 1:1. Słupek przeszkodził obu drużynom

2011-09-17 20:00

W tym meczu faworytem był Górnik Zabrze i początek meczu wyraźnie na to wskazywał. Po golu Prejuce'a Nakoulmy wydawało się, że goście dowiozą zwycięstwo do końca. W drugiej połowie łodzianie wzięli się jednak w garść i doprowadzili do wyrównania. ŁKS - Górnik 1:1.

Bohaterem ŁKS-u był Sebastian Szałachowski, który strzelił gola na wagę trzech punktów. Mógł być noszony na rękach przez kibiców, ale w ostantniej minucie zamiast do bramki rywali trafił w słupek. Podobnym wyczynem legitymuje się Marcin Wodecki, który w ostatniej akcji mógł zapewnić Górnikowi 3 punkty.

Przeczytaj koniecznie: T-Mobile Ekstraklasa. Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów, wynik 0:1. Maciej Jankowski pogrążył Podbeskidzie

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
Bramki: Sebastian Szałachowski (70) - Prejuce Nakoulma (18).
Żółte kartki: Marek Saganowski, Piotr Klepczarek II - Prejuce Nakoulma, Adam Marciniak, Michał Pazdan, Tomasz Zahorski.
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)
Widzów: 900.

ŁKS Łódź: Pavle Velimirovic - Artur Golański (86. Cezary Stefańczyk), Michał Łabędzki, Piotr Klepczarek II, Marcin Kaczmarek - Agwan Papikyan (59. Tomasz Nowak), Mladen Kascelan, Antoni Łukasiewicz, Sebastian Szałachowski - Marek Saganowski, Marcin Mięciel (81. Maciej Bykowski).

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Paweł Olkowski, Adam Banaś (34. Michał Pazdan), Adam Danch, Adam Marciniak - Paul Thomik (89. Marcin Wodecki), Krzysztof Mączyński, Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek, Prejuce Nakoulma (72. Arkadiusz Milik) - Tomasz Zahorski.