Termalica Nieciecza

Autor: Michał Stańczyk / CYFRASPORT Radość piłkarzy Niecieczy po awansie do Ekstraklasy

Termalica - Górnik 3:0! Kolejna wygrana sensacyjnego beniaminka

2015-08-16 10:39

Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 3:0. Beniaminek ekstraklasy z maleńkiej wsi bez problemu rozbił 14-krotnego mistrza Polski ze Śląska! Zabrzanie mają duży problem i jeżeli tak dalej pójdzie, to oni będą głównym kandydatem do spadku. Fatalny debiut w roli szkoleniowca gości zaliczył znany m.in. z Korony Kielce czy Podbeskidzia Bielsko-Biała Leszek Ojrzyński.

Termalica - Górnik: Transmisja TV i ONLINE

Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 3:0. Do soboty z maleńkiej Niecieczy wygrali jedno spotkanie, z Zagłębiem Lubin, trzy przegrali. Górnik Zabrze - czternastokrotny mistrz Polsk - zaczął jeszcze słabiej. Po czterech kolejkach miał zero punktów. I tak zostanie. Tak jak KSG na ostatnim miejscu. Górnik miałby jeden punkt, za remis z Wisłą Kraków w pierwszej kolejce, ale odjęto mu go przed sezonem za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Termalica - Górnik: Fatalny debiut Leszka Ojrzyńskiego

W roli trenera Górnika zadebiutował Leszek Ojrzyński. Znany z twardych zasad szkoleniowiec, nazywany "Rambo", po spotkaniu musiał być wściekły. Termalica rządziła na boisku w Mielcu, gdzie musi grać, bo jej stadion, na razie, nie nadaje się do ekstraklasy. Gospodarze prowadzili już po pięciu minutach, gdy doświadczonego Sebastiana Przyrowskiego pokonał Emil Drozdowicz. Wynik podwyższył w 35. minucie Dawid Plizga, nie myląc się egzekwując rzut karny. Ten sam piłkarz, największa gwiazda zespołu, ustalił rezultat w samej końcówce pakując piłkę z bliska do siatki. Teraz Termalica znajdzie się na 10. miejscu, już z sześcioma punktami.