Termalica Nieciecza

Autor: CYFRA SPORT Termalica Nieciecza

Termalica sensacyjnie pokonała Legię!

2016-03-03 9:10

To niewątpliwie wiadomość dnia, miesiąca, a może nawet i sezonu: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Legia Warszawa 3:0. Słownie - TRZY DO ZERA. Wicemistrzowie Polski ponieśli druzgocącą klęskę, a wygrana gospodarzy to gigantyczna sensacja. Szczególnie, że wynik mógł być o wiele wyższy. Przypuszczamy, że w szatni Legii będzie teraz bardzo gorąco.

Legia jechała do Niecieczy jak po swoje. Miała za sobą 3 zwycięstwa w 2016 roku, ale poza skutecznością eksperci chwalili też styl gry ekipy Stanisława Czerczesowa. Termalica jednak postawiła wicemistrzom Polski bardzo trudne warunki, bo w pierwszej połowie może nie stwarzała wielu sytuacji, ale też nie pozwalała na to gościom. Co prawda Nemanja Nikolić trafił w poprzeczkę, ale to było właściwie wszystko, co pokazała Legia przed przerwą.

Legia Warszawa jedzie na wieś do Niecieczy. Zobacz GRAFIKĘ

Chociaż musimy się zreflektować, bo pokazała jeszcze jedno - skecz kabaretowy, w którym główne role odegrali Michał Pazdan i Arkadiusz Malarz. Fatalne nieporozumienie obu tych zawodników wykorzystał Wojciech Kędziora, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W drugiej połowie Termalica kontynuowała bardzo skuteczną grę z pierwszych 45 minut. Legia biła głową w mur, i to jeszcze mocniej i boleśniej, niż przed przerwą, a "Słonie" raz po raz niesamowicie groźnie kontraatakowały. Jedna z takich akcji skończyła się golem Patrika Misaka, a w doliczonym czasie gry wicemistrzów Polski dobił jeszcze Dawid Plizga. A to i tak był niższy wymiar kary, bo tragiczne błędy w obronie gości mogły się zakończyć jeszcze dwoma, czy nawet trzema bramkami.

Legia zagrała fatalnie, a prym tutaj wiódł Michał Pazdan. Reprezentant Polski popełniał ogromne błędy, a selekcjoner Adam Nawałka z pewnością nie będzie zadowolony, gdy zobaczy popisy swojego czołowego zawodnika. Mówimy dużo o gościach, ale słowa uznania należą się też Termalice. Gospodarze zagrali mądrze, a przede wszystkim skutecznie, a to w stu procentach wystarczyło.

Zwycięstwo drużyny Piotra Mandrysza przyniosło też pewien ciekawy rekord. Otóż Legia nigdy wcześniej nie przegrała z klubem z tak małej miejscowości. Dotychczas liderem tego "zestawienia" były Pniewy (7 tys. mieszkańców), bo w 1994 roku tamtejszy Sokół wygrał z "wojskowymi" 1:0. Teraz jednak Niecieczę (750 mieszkańców) będzie bardzo trudno zepchnąć z pierwszego miejsca.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Legia Warszawa 3:0 (1:0)

Bramki: Kędziora 35, Misak 52, Plizga 93

Żółte kartki: Misak

Termalica: Pilarz - Ziajka, Stano, Putliwcew, Jarecki - Pleva, Babiarz (58. Markowski) - Juhar, Misak (81. Foszmańczyk), Plizga - Kędziora (77. Bratanović)

Legia: Malarz - Jędrzejczyk (80. Masłowski), Lewczuk, Pazdan, Hlousek - Guilherme (57. Prijović), Borysiuk, Duda, Jodłowiec, Kucharczyk - Nikolić