SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Tomasz Kędziora może dołączyć do Kamila Glika w AS Monaco!

Tomasz Kędziora może dołączyć do Kamila Glika w AS Monaco!

15.05.2017, godz. 12:08
Tomasz Kędziora - Lech Poznań
Tomasz Kędziora - Lech Poznań foto: EAST NEWS

Tomasz Kędziora latem prawdopodobnie odejdzie z Lecha Poznań. Bocznym obrońcą interesuje się wiele europejskich klubów. Jest ponoć na celowniku półfinalisty Ligi Mistrzów i świeżo upieczonego mistrza Francji - AS Monaco! Czy młody defensor dołączy do Kamila Glika? Według „asmonacofc.fr” istnieje taka możliwość.

Tomasz Kędziora ma 22 lata, a już jest podstawowym obrońcą Lecha Poznań, a także kapitanem młodzieżowej reprezentacji Polski. Za występy w tym sezonie zebrał mnóstwo dobrych recenzji i nic dziwnego, że obserwuje go wiele drużyn. Nawet te ze ścisłego topu, bo tak trzeba już mówić o AS Monaco, które szturmem weszło do europejskiej elity. W lidze francuskiej ekipa z Księstwa może być pewna tytułu.

- To prawda. AS Monaco kilka razy oglądało Tomasza Kędziorę w tym sezonie. Rozmowy rozpoczęto w kwietniu. Została nawet wysłana oferta transferowa, ale żadna decyzja nie została jeszcze podjęta – powiedział francuskiemu portalowi agent młodego obrońcy, Przemysław Pańtak.

Według portalu transfermarkt.pl Kędziora warty jest 1,20 mln euro, ale Lech będzie chciał zainkasować za niego przynajmniej 3 mln. Taka kwota na pewno nie odstraszy bogatego klubu z Księstwa. Czy Polak zdecyduje się na transfer? Dowiemy się tego dopiero po młodzieżowych mistrzostwach Europy. Na razie Kędziora skupia się na dobrym finiszu sezonu z Lechem i udanym turnieju z reprezentacją Polski.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: