SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Tragedia z udziałem polskiego kibica. Fan Śląska wpadł pod pociąg w Czechach

Tragedia z udziałem polskiego kibica. Fan Śląska wpadł pod pociąg w Czechach

20.03.2017, godz. 11:22
Śląsk Wrocław, kibice
foto: EAST NEWS

Śląsk Wrocław pogrążył się w żałobie. Grupa kibiców tego klubu udała się w weekend do Opawy, by wspierać zaprzyjaźniony zespół w rywalizacji z Banikiem Ostrawa. Jak to bywa przy takich okazjach, Polacy imprezowali wspólnie z Czechami. 41-letni fan z Wrocławia zabawę przypłacił życiem i skończył ją pod kołami pociągu.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w niedzielę nad ranem. Czeski portal novinky.cz, podał informację, że jeden z kibiców Śląska Wrocław wyszedł z imprezy, na której bawił się z przyjaciółmi z Opawy. Mężczyzna zaczął spacerować wzdłuż torów i najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Niewykluczone, że w pewnym momencie stracił równowagę i przez to wpadł pod kilkutonowy pociąg. Nie miał prawa przeżyć tego wypadku - zginął na miejscu.

Okoliczności zdarzenia wciąż bada czeska policja. Na kilka godzin wstrzymano ruch pociągów. Nie wiadomo czy 41-latek brał udział w zamieszkach między kibicami SFC Opava a Banika Ostrawa, które zaczęły się po zakończeniu spotkania tych zespołów. Agresywni fani zniszczyli kilka radiowozów, w ruch poszły kamienie, race i petardy. Policja zatrzymała pięćdziesiąt osób, z czego większość wspierała ekipę z Ostrawy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: