SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Tylko trzy mecze kary za próbę uderzenia sędziego? PZPN chce więcej

Tylko trzy mecze kary za próbę uderzenia sędziego? PZPN chce więcej

09.03.2017, godz. 20:00
Vanja Milinković-Savić
Vanja Milinković-Savić foto: CYFRA SPORT

Bramkarz Lechii Gdańsk - Vanja Milinković-Savić, w meczu z Lechem Poznań siedział na ławce rezerwowych. To jednak nie przeszkodziło mu w otrzymaniu czerwonej kartki. Serb kłócił się ze wszystkimi. Chciał się nawet bić. Za takie zachowanie został zawieszony na trzy mecze. To nie spodobało się Kolegium Sędziów PZPN.

Miliknović-Savić, podobnie jak Sławomir Peszko, który także nieźle narozrabiał w spotkaniu z Lechem, nie będzie mógł zagrać w trzech najbliższych meczach Lechii Gdańsk. Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej uważa, że Komisja Ligi była zbyt łaskawa dla Serba i wydała oświadczenie w tej sprawie. Oto jego treść:

"Milinković-Savić podczas niedzielnego meczu Lotto Ekstraklasy z Lechem Poznań był rezerwowym bramkarzem Lechii. W 77. minucie został ukarany czerwoną kartką za próbę uderzenia sędziego technicznego. Nie doszło do tego tylko dlatego, że został powstrzymany przez inne osoby siedzące na ławce Lechii. Wcześniej, w przerwie meczu, Milinković-Savić został ukarany żółtą kartką za aktywny udział w masowej konfrontacji.

Komisja Ligi w środę zdyskwalifikowała zawodnika z Serbii na trzy mecze. Jednak w ocenie Kolegium Sędziów PZPN jest to zbyt łagodna kara, stąd wystąpienie do rzecznika, który ma prawo złożyć odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.".

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: