SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Vadis Odjidja-Ofoe odchodzi z Legii do FK Krasnodar!

Vadis Odjidja-Ofoe odchodzi z Legii do FK Krasnodar!

03.07.2017, godz. 21:00
Vadis Odjidja Ofoe, trening
Vadis Odjidja Ofoe wrócił do Polski, ale tylko na chwilę. Przeniesie się do Krasnodaru. foto:

Vadis Odjidja-Ofoe postanowił opuścić Legię Warszawa po jednym sezonie. Grając dla ekipy mistrza Polski wyrósł na wielką gwiazdę, przez co do klubu napływały liczne oferty. Belg nie pojawiał się na treningach, przeciągał negocjacje z warszawskim klubem, a ostatecznie wybrał ofertę z Rosji. Jak informuje portal sport.pl, przeniesie się do Krasnodaru za około 3,5 miliona euro.

Od zakończenia sezonu w Ekstraklasie nikt tak naprawdę nie wiedział, jaka przyszłość czeka belgijskiego pomocnika. Na początku prezes Legii Dariusz Mioduski przekonywał, że lukratywny kontrakt zatrzyma Vadisa na Łazienkowskiej, ale szybko okazało się, że polski klub nie może rywalizować z większymi graczami europejskimi. Najpierw na poważnie do gry o Belga włączył się grecki Olympiakos, gdzie trenerem został Besnik Hasi, który kupował Ofoe do Legii.

Zobacz: Jakub Rzeźniczak odchodzi z Legii Warszawa. Egzotyczny kierunek kapitana

Vadis Odjidja-Ofoe, jak poinformował portal sport.pl, wybrał jednak ofertę Krasnodaru. Rosjanie zaproponowali mu ponoć dużo korzystniejsze warunki. We wtorek 29-latek ma udać się do austriackiego Grazu. Tam rosyjski klub jest na przedsezonowym zgrupowaniu. Belg szybko dołączy do nowych kolegów, przejdzie testy medyczne i zapewne podpisze kontrakt.

Legia będzie miała spory problem, aby godnie zastąpić byłego gracza Norwich. Vadis z miejsca stał się gwiazdą Ekstraklasy. Został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu 2016/2017.

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: