SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Vadis Odjidja-Ofoe uciął spekulacje: Myślę o Wiśle, nie o transferze

Vadis Odjidja-Ofoe uciął spekulacje: Myślę o Wiśle, nie o transferze

28.04.2017, godz. 18:16
Vadis Odjidja-Ofoe
William Carvalho i Vadis Odjidja-Ofoe podczas meczu Legia Warszawa - Sporting Clube de Portugal 0-1 foto: Super Express

Vadis Odjidja-Ofoe (28 l.) i jego Legia Warszawa niedzielnym meczem z Wisłą Kraków rozpoczynają walkę w grupie mistrzowskiej. Belg, wokół którego ostatnio roiło się od transferowych plotek, będzie kluczową postacią "Wojskowych" w boju o tytuł. Czy będzie to jego ostatnie 7 meczów w barwach Legii? Pytań wciąż jest więcej niż odpowiedzi.

Burzę wokół zawodnika rozpętały w ubiegłym tygodniu belgijskie media, które napisały, że pomocnika latem będzie próbował sprowadzić do siebie Anderlecht, w którym Vadis występował dekadę temu. Wcześniej Belgowie pisali o zainteresowaniu KAA Gent, klubu z rodzinnego miasta piłkarza - Gandawy. Sam zawodnik, zapytany przez "Super Express" o swoją przyszłość, nabrał wody w usta, choć kilka tygodni temu zapewniał, że dobrze mu w Warszawie i wyobraża sobie pozostanie w Legii na następny sezon. - Jedyne na czym się koncentruję to siedem meczów, jakie zostały do końca sezonu. Dopiero po nich zobaczymy co będzie – powiedział Odjidja-Ofoe.

Piłkarz ma kontrakt z klubem do czerwca 2018 roku. Zarabia ok. 600 tysięcy euro za sezon, ale wydaje się że jedyną możliwością, aby zatrzymać go w Warszawie jest renegocjacja umowy. Prezes Legii Dariusz Mioduski zapewniał, że jednym z jego priorytetów będzie przedłużenie kontraktu z Vadisem, ale to wiązałoby się ze znaczną podwyżką dla piłkarza. Pytanie, czy Legię w tej chwili na to stać. Zimą piłkarz miał odrzucić oferty z New York City FC i belgijskiego Gent. Jeśli w rundzie finałowej Odjidja-Ofoe będzie prezentował się tak jak do tej pory, kolejne będą kwestią czasu...
autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: