SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Vadis Odjidja-Ofoe zachwyca! "Legia Warszawa na nim dużo zarobi"

Vadis Odjidja-Ofoe zachwyca! "Legia Warszawa na nim dużo zarobi"

28.11.2016, godz. 08:46
Vadis Odjidja-Ofoe, Legia Warszawa
foto: EAST NEWS

Na początku Vadis Odjidja-Ofoe (27 l.) zawodził, wytykano mu, że ma nadwagę. Jednak ostatnio spisuje się wybornie i wyrósł na lidera Legii. - Po tym, co pokazuje, mogę stwierdzić, że to najlepszy piłkarz ligi. Może jeszcze wiele w piłce osiągnąć - przekonuje Michał Klukowski (35 l.), który grał z gwiazdą Legii w belgijskim Brugge, a teraz jest menedżerem w agencji Only Football.

"Super Express": - Zdziwił się pan, gdy Vadis Odjidja-Ofoe trafił latem do Legii?

Michał Klukowski: - Gdyby rok temu zaproponowano mu transfer do Polski, toby takiej opcji nawet nie brał pod uwagę. Wielką rolę w sprowadzeniu odegrała gra Legii w Lidze Mistrzów plus dobra praca Michała Żewłakowa, który na pewno zrobił swoje, żeby przekonać Vadisa do tego transferu. Bo pewnie miał też inne propozycje.

- W Brugge też był liderem?

- Gdy do nas przyszedł, miał 20 lat. Wrócił wtedy po nieudanym pobycie w Hamburgu. Miał opinię chłopaka o wielkim talencie i pokazał, że te wszystkie zachwyty nad nim nie były przesadzone. Nigdy się nie chowa za plecami innych.

- Co jest jego największym atutem?

- Gdy Vadis ma piłkę, drużyna może czuć się bezpieczna. Poradzi sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Znakomicie kontroluje tempo gry. Idealnie wyczuwa, kiedy trzeba zwolnić, a kiedy należy przyspieszyć. Jego mocną stroną jest technika, ma zmysł do gry kombinacyjnej. Jest silny, trudno go przepchnąć. Wyróżnia go dobry strzał, przegląd pola i ostatnie podanie. Nawet rzuty wolne dobrze wykonuje.

- Dlaczego nie wyszło mu w Niemczech i Anglii?

- Myślę, że kontuzje nieco wyhamowały jego karierę. Poza tym w piłce także potrzebne jest szczęście. Podam prosty przykład. Vadis i Vincent Kompany uznawani byli za wielkie talenty Anderlechtu. Nawet wybrali taki sam kierunek rozwoju, stawiając na Hamburg. Kompany w Niemczech odpalił, teraz jest gwiazdą Manchesteru City. Vadisowi nie wyszło, ale to piłkarz z takimi umiejętnościami, które predysponują go do gry na wysokim poziomie.

- Vadis to kandydat na najlepszego piłkarza Ekstraklasy?

- To, co pokazał w ostatnich miesiącach, pozwala mi stwierdzić, że już nim jest.

- Czy po ostatnich występach wzrosło zainteresowanie jego osobą?

- W Polsce jest o nim głośno, więc zawsze ktoś zapyta. Teraz dużo skautów przyjeżdża do Polski, która zrobiła się popularna.

- Gdy Odjidja-Ofoe przechodził do Norwich, kosztował 4,5 mln funtów. Legia może zarobić na nim miliony?

- Na pewno może zarobić. Ale mam nadzieję, że zostanie w Legii jak najdłużej. To byłoby super nie tylko dla klubu, ale też dla Ekstraklasy.

- Możliwy jest jego powrót do reprezentacji Belgii?

- Szanse na powołanie wzrosną, gdy Legia awansuje do fazy pucharowej Ligi Europy. Jak trener zobaczy, że Vadis w Polsce "wskoczył" na wyższy poziom, to może przypomni sobie o nim?

autor: Rozmawiał Marcin Szczepański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: