SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Vamara Sanogo oficjalnie piłkarzem Legii Warszawa! Pacjent szpitala w ekipie mistrza

Vamara Sanogo oficjalnie piłkarzem Legii Warszawa! Pacjent szpitala w ekipie mistrza

22.01.2017, godz. 08:51
Vamara Sanogo nowym piłkarzem Legii Warszawa
foto: CYFRASPORT

Vamara Sanogo nowym piłkarzem Legii Warszawa! Francuski napastnik kosztował mistrzów Polski milion złotych, podpisał ze stołecznym klubem kontrakt na najbliższe 4,5 roku, ale najbliższe sześć miesięcy spędzi na rehabilitacji.

Sanogo ostatnio był piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. Jesienią rozegrał w barwach klubu z południa Polski 15 meczów, strzelił 5 goli i dorzucił 5 asyst. Miał przez najbliższe pół roku grać jeszcze na zapleczu Ekstraklasy, ale po badaniach medycznych uznano w stolicy Polski, że zawodnik... powinien przejść operację stawu kolanowego. Oficjalna wersja zakłada, że jest to zabieg, który ma uchronić piłkarza od urazów, których mógłby dostać w przyszłości. Stąd też zdecydowano się o natychmiastowym pozyskaniu piłkarza, tak by ten był gotowy do gry w letnim okresie przygotowawczym.

To drugi napastnik sprowadzony do Warszawy zimą. Po odejściu Nemanji Nikolicia oraz Aleksandara Prijovicia, w stolicy za strzelanie bramek będzie miał odpowiadać, poza Sanogo, również Daniel Chima Chukwu. Obok nich, włodarze mistrza Polski pozyskali również Węgra Daniela Nagy.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: