SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Vrdoljak wciąż kocha Legię. Jedzie ponad tysiąc kilometrów na mecz z Lechem

Vrdoljak wciąż kocha Legię. Jedzie ponad tysiąc kilometrów na mecz z Lechem

16.05.2017, godz. 16:48
Ivica Vrdoljak
Ivica Vrdoljak foto: Andrzej Lange/Super Express

Ivica Vrdoljak przez lata był kapitanem Legii, z którą dwa razy zdobył mistrzostwo Polski. Chorwat w piłkę już nie gra, bo z powodu kontuzji musiał zakończyć karierę. Teraz kibicuje Legii w walce o tytuł. Nie zabraknie go na hitowym meczu z Lechem Poznań. Do stolicy Polski Vrdoljak jedzie autem. Do przejechania ma 1050 kilometrów.

Vrdoljak przeżył na Łazienkowskiej wiele pięknych chwil. W maju 2013 roku był bohaterem spotkania z Lechem. To właśnie on zainicjował kluczową akcję zawodów. Podał do Jakuba Koseckiego, którego później na polu karnym faulował Mateusz Możdżeń. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą w 86. minucie wykorzystał Vrdoljak. Legia zwyciężyła 1:0. To był cenny triumf, bo przybliżył wtedy drużynę z Warszawy do mistrzostwa Polski. Na trzy kolejki przed końcem sezonu legioniści mieli pięć punktów przewagi nad poznańskim zespołem.

Chorwat karierę już zakończył, ale o Legii nie zapomina. Teraz będzie dopingował kolegów z trybun w hitowym starciu z Lechem w 34. kolejce Ekstraklasy. Trasę z Zagrzebia do Warszawy, liczącą 1050 km, pokonał... samochodem. Poinformował o tym na Instagramie, gdzie zamieścił krótki filmik. "Dzień dobry, witam wszystkich. Przede mną taka długa droga 1050 km. Kierunek Warszawa. Ale warto pokonać tę odległość. Powód: mecz Legii z Lechem. Zróbmy wszystko, aby "Kolejorz" nie czuł się pewnie na tym stadionie, a zawodnicy na boisku zrobią swoje. Widzimy się jutro na Ł3. I Legio, tylko zwycięstwo!

Warszawa(L)

Post udostępniony przez vrdoljak21 (@vrdoljak21) 15 Maj, 2017 o 9:25 PDT

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: