SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa W Ruchu Chorzów chcą rozbić ligę koktajlem Mołotowa

W Ruchu Chorzów chcą rozbić ligę koktajlem Mołotowa

25.04.2017, godz. 02:00
Ruch Chorzów - stadion
Ruch Chorzów - stadion (autor: Gino Paoli - Wikimedia Commons) foto: wikimedia.org

Krzysztof Warzycha (53 l.) został wczoraj oficjalnie przedstawiony jako nowy trener Ruchu. Legendarny napastnik, który w barwach "Niebieskich" był królem strzelców i mistrzem Polski, podjął się trudnej misji uratowania zasłużonego klubu przed spadkiem z Ekstraklasy.

- Wierzę, że Ruch się utrzyma w lidze - mówił wczoraj na konferencji Warzycha. - Czeka nas trudne zadanie, które jest do wykonania. Boisko zweryfikuje, czy strzał zarządu był dobry. Myślę, że zdołamy utrzymać Ruch w Ekstraklasie. Nie chcemy robić rewolucji, bo nie ma na to czasu. Nie boję się tej pracy, odpowiedzialności. To dla mnie szansa, aby zaistnieć na polskim rynku - podkreślił.

Asystentem Warzychy został Wojciech Grzyb, trenerem bramkarzy Ryszard Kołodziejczyk, a za przygotowanie fizyczne będzie odpowiadał wGrek Jorgos Papalamprou.

- Mam do Jorgosa ślepe zaufania - przyznał Warzycha. - Ma w sobie coś takiego, że po pierwszym dniu zawodnicy lubią jego, a nie lubią trenera. Nie wiem, jak on to robi.

Wiele po nowym szkoleniowcu obiecuje sobie Wojciech Grzyb, były gracz Ruchu. - Ten sztab tworzy mieszankę wybuchową, taki koktajl Mołotowa. Oby to zapaliło - ocenił obrazowo Grzyb.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: