SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Węgier zwiedził 10 klubów, w tym Liverpool, a teraz ma zagrać w Ekstraklasie!

Węgier zwiedził 10 klubów, w tym Liverpool, a teraz ma zagrać w Ekstraklasie!

29.06.2017, godz. 15:15
Krisztian Nemeth
foto: EAST NEWS

Krisztian Nemeth to 28-letni napastnik, który w swojej karierze reprezentował już barwy dziesięciu klubów. Grał także dla drużyny narodowej, ale jeszcze nigdy nie występował w Polsce. To się jednak może zmienić za sprawą Śląska Wrocław, który zdaniem "Przeglądu Sportowego" jest mocno zainteresowany sprowadzeniem do siebie tego piłkarza.

Krisztian Nemeth przez całą karierę nie potrafił zagrzać miejsca na dłużej w jednym klubie. Praktycznie z roku na rok zmieniał pracodawcę. Wydawało się, że jego przygoda z futbolem znakomicie się rozwinie w 2007 roku, gdy został piłkarzem Liverpoolu, ale przez trzy sezony nie rozegrał ani jednego meczu dla drużyny "The Reds".

W międzyczasie nie szło mu też na wypożyczeniach, dlatego w 2010 roku odszedł do Olympiakosu. Później reprezentował jeszcze barwy holenderskiej Rody, amerykańskiego Kansas City, a ostatnio katarskiego Al-Gharafa. 28-latek dopiero od 2014 roku na poważnie zabrał się za strzelanie goli, jak na napastnika przystało. W MLS trafił do siatki 11 razy, a w Katarze 13. Trzeba jednak wziąć pod uwagę niezbyt wysoki poziom tych rozgrywek.

Czy w Ekstraklasie Nemeth będzie skutecznym snajperem? W Polsce jeszcze go nie było, ale Ekstraklasa pamięta innego Węgra, który strzelał jak maszyna. Być może w tym piłkarzu Śląsk widzi swojego Nemanję Nikolicia, który tak wspaniale grał dla Legii.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: