SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Wicemistrz Polski zaczyna sezon od zwycięstwa. Jagiellonia lepsza od Termaliki

Wicemistrz Polski zaczyna sezon od zwycięstwa. Jagiellonia lepsza od Termaliki

16.07.2017, godz. 17:39
Cillian Sheridan, Jagiellonia Białystok
Cillian Sheridan cieszy się po bramce w meczu Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2-0 foto: CYFRASPORT

Latem Jagiellonia Białystok straciła swoje dwie największe gwiazdy - Konstantina Vassiljeva i trenera Michała Probierza. Dlatego też jej postawa w nowym sezonie pozostawała sporą zagadką. Szczególnie, że w pierwszym meczu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza na ławce zasiadło kilku podstawowych zawodników, jak chociażby Cillian Sheridan. Mimo to wicemistrzowie Polski dobrze zaczęli rozgrywki, bo od zwycięstwa 1:0.

Odejście z klubu Konstantina Vassiljeva i Michała Probierza nie było może wielką niespodzianką, bo w przypadku ich obu mówiło się o takiej możliwości, ale zaskakujące były z pewnością kierunki, w jakie się udali. Najlepszy piłkarz Jagiellonii w poprzednim sezonie trafił bowiem do Piasta Gliwice, a trener do Cracovii. Takie ruchy mogły zaboleć kibiców białostoczan, jednak przed startem nowych rozgrywek trzeba było o tym zapomnieć, a skupić się przede wszystkim na zastąpieniu ważnych ogniw w pierwszym zespole. I już czwartkowy mecz z FK Gabala w eliminacjach do Ligi Europy pokazał, że udało się to z całkiem niezłym skutkiem.

"Jaga" przywiozła z Azerbejdżanu cenny remis i nawet jeśli w niedzielę straciłaby punkty z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, to mogłaby się tłumaczyć trudami długiej i wyczerpującej podróży. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Wicemistrzowie Polski zrobili swoje, bo z teoretycznie słabyszym przeciwnikiem wywalczyli cenne trzy punkty. Okoliczności? W tym przypadku są one mniej ważne, podobnie zresztą jak styl gry. Decydującego o zwycięstwie gola zdobył Łukasz Sekulski, który w pierwszym składzie zastąpił Cilliana Sheridana i wykorzystał rzut karny.

Zwycięsko z tego meczu wyszedł też sam trener Ireneusz Mamrot, który poza swoim czołowym napastnikiem na ławce posadził chociażby Łukasza Burligę czy Arvydasa Novikovasa - zawodników, którzy kilka dni temu byli pierwszymi wyborami na mecz pucharowy. Tym samym szkoleniowiec "Jagi" skutecznie zastosował rotację, która w wielu przypadkach - szczególnie na początku sezonu - bywa dla niektórych zabójcza. Jagiellonia zrobiła to, co musiała. Wygrała i zainkasowała pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.

Bruk-Bet Termalica – Jagiellonia Białystok 0:1

Bramki: Łukasz Sekulski 47

Żółte kartki: Guilherme

Bruk-Bet: Mucha – Fryc, Putiwcew, Kupczak, Słaby (63. Maksimenko) – Piątek, Jovanović – Miković, Stefanik (78. Gutkovskis), Misak (78. Peda) – Śpiączka.

Jagiellonia: Kelemen – Gordon, Runje, Guti Tomelin, Guilherme – Szymański (60. Szymonowicz), Romanczuk – Cernych, Pospisil (70. Novikovas), Chomczenowski – Sekulski (77. Sheridan).

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: