SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Wielka WPADKA delegata PZPN! Pokazał, że jest kibicem Legii?

Wielka WPADKA delegata PZPN! Pokazał, że jest kibicem Legii?

27.10.2016, godz. 15:56
Delegat PZPN i współwłaściciel Legii
Delegat PZPN i współwłaściciel Legii foto: Twitter

Po ligowym meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań nie brakowało kontrowersji, ale jak się okazuje, błędy sędziowskie to nie jedyny problem. Obecny na tym spotkaniu delegat PZPN pozował do zdjęć między innymi ze współwłaścicielem drużyny mistrza Polski. Był uśmiechnięty od ucha do ucha i... pokazywał znak, którym zazwyczaj chwalą się kibice Legii.

O kim mowa? Na szlagierowym meczu Ekstraklasy był obecny służbowo delegat PZPN - Jan Suchecki. Jest członkiem Lubuskiego Kolegium Sędziów, które na swojej oficjalnej stronie internetowej zamieściło zdjęcia Sucheckiego. Ten, przed spotkaniem Legii z Lechem, pozował ze współwłaścicielem Legii Maciejem Wandzelem oraz spikerem warszawskiego klubu Dariuszem Urbanowiczem. To, co szczególnie przykuło uwagę, to pokazywanie przez delegata "eLki". To symbol kibiców Legii. Gdyby ktoś nie znał osób widocznych na zdjęciu z całą pewnością mógłby stwierdzić, że Suchecki wygląda na fana warszawskiej drużyny.

Dlaczego to wywołało takie kontrowersje? A no dlatego, że Legia wygrała z Lechem po wielkim błędzie sędziowskim! Dzięki niemu podopieczni Jacka Magiery zgarnęli trzy punkty. Sędzia Szymon Marciniak uznał strzelonego w ostatniej akcji meczu gola Kaspera Hamalainena. Problem w tym, że Fin był na dużym spalonym, co o dziwo umknęło uwadze arbitra liniowego. Ekipa Marciniaka znana jest ze swojego profesjonalizmu już w całej Europie, więc tak prosty błąd faktycznie może dziwić.

Wygląda jednak na to, że cała afera z Janem Sucheckim to jeden wielki przypadek. Widoczny na zdjęciach Maciej Wandzel napisał na Twitterze, że nie miał pojęcia, kto stał obok niego.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: