Wisła Kraków gromi Łotyszy i... szykuje się na Arkę!

2011-02-20 14:05

Wisła Kraków rozbiła w proch i pył łotewską Daugavę Daugavpils na zakończenie przygotowań w Turcji. W ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek ligowych „Biała Gwiazda” zwyciężyła aż 4:1. Jasnymi punktami zespołu byli pozyskani niedawno gracze, a dwa razy na listę strzelców wpisał się Łukasz Garguła (30 l.).

Krakowianie od pierwszych minut zdominowali Łotyszy. Pierwszy bramkarza Daugavy pokonał strzałem z dystansu Patryk Małecki (22 l.). Później dwie akcje wykończył Łukasz Garguła, po podaniach „nowych”: grającego w pomocy Izraelczyka z polskim paszportem, Maora Meliksona (26 l.) i bułgarskiego napastnika, Cwetana Genkowa (27 l.).

W drugiej połowie po rozegraniu rzutu rożnego z bliska trafił holenderski obrońca, Kew Jaliens (32 l.). Łotysze gola zdobyli w samej końcówce.

Przeczytaj koniecznie: TRANSFERY: Legia bierze snajper z Czech Michała Hubnika

- Cieszę się z pracy wykonanej podczas obozu. Jesteśmy gotowi na ligę i na to, by strzelać bramki - zapowiada trener Wisły, Robert Maaskant (42 l.).

Być może wkrótce przekona się o tym Arka Gdynia, z którą „Biała Gwiazda” zmierzy się na wyjeździe już w piątek.