SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Wisła Kraków nie ma pieniędzy, ale wyda 1,5 mln złotych na... autokar!

Wisła Kraków nie ma pieniędzy, ale wyda 1,5 mln złotych na... autokar!

13.12.2016, godz. 11:06
Wisła Kraków, stadion
foto: EAST NEWS

W Wiśle Kraków chyba nigdy nie nauczą się rozsądnie rozporządzać swoimi pieniędzmi. Choć klub od dawna ma problemy finansowe, to w najbliższej przyszłości i tak planuje spore wydatki. Bardzo możliwe, że piłkarze "Białej Gwiazdy" będą wkrótce jeździć nowym autokarem, który jest wart... 1,5 miliona złotych! Takim samym podróżuje drużyna Realu Madryt.

Wisła Kraków to obecnie zaledwie tylko cień wielkiego klubu, który rządził w Polsce na początku XXI wieku. "Biała Gwiazda" seryjnie zdobywała mistrzostwo i z powodzeniem występowała m.in. w Pucharze UEFA, ale teraz tamte czasy to tylko miłe wspomnienie. Przy ul. Reymonta od dawna zmagają się z dużymi problemami finansowymi, które w znacznym stopniu przyczyniły się także do kryzysu sportowego.

Choć aktualnie klub wychodzi powoli na prostą, to jednak wciąż nie potrafi najlepiej zarządzać swoimi funduszami. I to tymi, których nawet jeszcze nie dostał! W niedalekiej przyszłości Wisłę ma wesprzeć bogaty sponsor, który przekaże jej nawet kilka milionów złotych, ale w Krakowie już ponoć wiedzą, na co spożytkują część z tych pieniędzy. "Dziennik Polski" informuje, że szefowie "Białej Gwiazdy" wydadzą 1,5 miliona złotych na... autokar!

Ale nie byle jaki autokar. Takim samym podróżują bowiem piłkarze Realu Madryt. Waży on 14 ton, ma kuloodporne oraz filtrujące promienie słoneczne szyby i silnik o mocy 460 KM stworzony przez firmę produkującą napędy do statków kosmicznych! Ponadto na wyposażeniu tej maszyny są ekrany telewizyjne, odtwarzacze DVD czy CD, a nawet trzy lodówki i siedzenia zaprojektowane specjalnie z myślą o zawodnikach kontuzjowanych.

Za taki kosmiczny sprzęt trzeba jednak słono zapłacić. Mimo to w Krakowie najwyraźniej doszli do wniosku, że autokar to obecnie najpilniejsza potrzeba...

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: