SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Wisła Kraków protestuje. Chce anulowania kartki za oszustwo Radovicia

Wisła Kraków protestuje. Chce anulowania kartki za oszustwo Radovicia

13.03.2017, godz. 18:06
Miroslav Radović, Legia - Wisła
foto: CYFRA SPORT

Wciąż głośno jest o meczu Legii z Wisłą. Nie dlatego, że było to znakomite widowisko, bo polski klasyk zwyczajnie rozczarował, lecz przez to, co zrobił Miroslav Radović. Serb oszukał sędziego, a kartkę dostał Ivan Gonzalez. Wisła zapowiedziała, że złoży protest w tej sprawie.

W pierwszej połowie meczu Legia - Wisła Miroslav Radović potwierdził, że oprócz bycia znakomitym piłkarzem, jest także świetnym aktorem. Wychodził na czystą pozycję i choć faktycznie doszło do kontaktu z obrońcą Wisły, to był on minimalny. Nie mógł spowodować upadku Serba, który teatralnie się przewrócił. Nie zrobił tego nawet w dobrym momencie. Nie upadł po starciu z rywalem. Zdołał zrobić kilka dodatkowych kroków i dopiero wtedy stwierdził, że dalszy bieg nie ma sensu.

Przedziwnie zachował się w tej sytuacji Radović. Byłby oko w oko z bramkarzem Wisły, co dla Legii byłoby znacznie korzystniejsze, niż decyzja sędziego o ukaraniu Gonzaleza żółtą kartką. Sam jednak stawiał na swoim i twierdził, że był faul, a Hiszpan powinien... wylecieć z boiska. Na szczęście sędzia Paweł Gil nie pokazał w tej sytuacji czerwonego kartonika, ale i tak się nie popisał. "Żółtko" należało się Radoviciowi za symulowanie, a nie Gonzalezowi.

Podobnego zdania są działacze Wisły Kraków. Na oficjalnej stronie klubu zapowiedzieli, że złożą protest do Komisji Ligi, która ich zdaniem powinna anulować upomnienie Hiszpana.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: