SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Wisła Kraków protestuje przeciwko sędziemu. Zabawna akcja przy Reymonta

Wisła Kraków protestuje przeciwko sędziemu. Zabawna akcja przy Reymonta

19.05.2017, godz. 09:57
Korona - Wisła
foto: CYFRA SPORT

W kontrowersyjnych okolicznościach Wisła Kraków przegrała z Koroną Kielce 2:3. Trudno nie zgodzić się z tezą, że to arbiter miał decydujący wpływ na wynik końcowy. Klub z Krakowa postanowił zaprotestować przeciwko błędom sędziowskim i ogłosił akcję "sokoli wzrok". Działacze Wisły namawiają swoich kibiców, by na następny mecz ligowy zabrali okulary przeciwsłoneczne.

To nie był najlepszy dzień Łukasza Bednarka. Arbiter popełnił masę błędów podczas całego meczu Korony z Wisłą, a niektóre z nich zadecydowały o tym, że to kielczanie zdobyli komplet punktów. O ile można by wybaczyć pojedyncze pomyłki, to w przypadku Bednarka spotkanie Korona - Wisła pokazało, że ekstraklasa to dla niego za wysokie progi. W swoim szóstym meczu w LOTTO Ekstraklasa sędzia z Koszalina uznał gospodarzom bramkę, choć faulowany w tej akcji był bramkarz Wisły, Łukasz Załuska. Podyktował też rzut karny po rzekomym faulu na Macieju Górskim. Problem w tym, że piłkarz Korony bezczelnie symulował. Ostatecznie arbitrowi wymknęło się całe spotkanie spod kontroli. Wyrzucił z boiska piłkarza "Białej Gwiazdy", a co chwila musiał rozdzielać przepychających się piłkarzy. Na boisku w Kielcach widzieliśmy więcej bójek, niż gry, a wszystko przez słabą postawę sędziego.

W związku z przykrym incydentem działacze Wisły Kraków ogłosili akcję "Sokoli wzrok". Ma ona na celu zwrócenie uwagi na błędy sędziowskie, które decydują o końcowych wynikach. W Krakowie zachęcają kibiców do zabrania na przyszły mecz ligowy okularów przeciwsłonecznych. Mają one symbolizować zaślepienie niektórych piłkarskich rozjemców.

Pokażmy, że nie ma zgody na 'sokoli wzrok' sędziów i wyniki rozstrzygane kontrowersyjnymi gwizdkami, słabszą dyspozycją, czy nieprzemyślanym doborem obsady arbitrów. Zaprotestujmy wspólnie, byśmy na naszą ligę - a szczególnie na mecze z udziałem Wisły Kraków - i postawę sędziów mogli spoglądać już tylko przez różowe okulary - zaapelował klub do swoich fanów.

Wisła w sobotę podejmie Pogoń Szczecin. Początek meczu o 20.30.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: