SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Wisła Kraków rozwiązała drużynę! Co dalej z "Białą Gwiazdą"?

Wisła Kraków rozwiązała drużynę! Co dalej z "Białą Gwiazdą"?

29.08.2016, godz. 15:30
Wisła Kraków
Wisła Kraków foto: CYFRASPORT

Wisła Kraków nie znajduje się ostatnio w dobrej sytuacji. "Biała Gwiazda" dwa razy w ciągu kilku tygodni zmieniła właściciela, a nowi szefowie muszą zrobić wszystko, by utrzymać klub w akceptowalnej kondycji finansowej. W związku z tym podjęli decyzję o rozwiązaniu trzecioligowej drużyny rezerw.

Wisła Kraków jak na razie w obecnym sezonie jest w tragicznej sytuacji zarówno organizacyjnej, jak i sportowej. "Biała Gwiazda" zajmuje po siedmiu meczach ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy z zaledwie trzema punktami na koncie. Ekipa z Grodu Kraka ma zaledwie trzy punkty na koncie i najwięcej straconych goli spośród wszystkich szesnastu drużyn najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce - bramkarze Wisły piłkę z bramki wyjmowali już siedemnaście razy.

Jakby problemów było mało, to krakowianie mają kłopoty z organizacyjną stroną funkcjonowania. Najpierw klub z rąk Bogusława Cupiała odkupił Jakub Meresiński. Jak się okazało, człowiek ten skazany był prawomocnym wyrokiem za podrabianie świadectwa maturalnego, a później jeszcze wyszły na światło dzienne jego niejasne interesy. Na przejęcie "Białej Gwiazdy" zdecydowało się Towarzystwo Sportowe Wisła.

Nowy zarząd od razu zapowiedział, że głównym zadaniem będzie poprawa sytuacji finansowej i organizacyjnej klubu z Reymonta. Nowy tydzień rozpoczął się od wdrażania planu w życie. Wisła zdecydowała się na rozwiązanie zespołu rezerw, który grał w trzeciej lidze. "Na pierwszym zespole i ekipie juniorów starszych, jeśli chodzi o najstarsze zaplecze zawodnicze, bazować będzie Wisła Kraków. Ze względu na aktualne wyzwania ekonomiczne i na szukanie rozwiązań, które umożliwią klubowi odzyskanie równowagi finansowo-organizacyjnej, prowadzenie drużyny rezerw nie będzie kontynuowane" - czytamy w oświadczeniu klubu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: