SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Wisła Kraków wypożyczyła Rafała Wolskiego. Były piłkarz Legii pod Wawelem

Wisła Kraków wypożyczyła Rafała Wolskiego. Były piłkarz Legii pod Wawelem

24.02.2016, godz. 12:40
Rafał Wolski
Rafał Wolski foto: CYFRASPORT

Rafał Wolski znów zagra w Ekstraklasie. Były piłkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski został wypożyczony na pół roku z włoskiej Fiorentiny do Wisły Kraków z opcją wykupu i podpisania kontraktu pod Wawelem na kolejne trzy sezony.

Rafał Wolski wraca do polskiej Ekstraklasy po trzyletniej przerwie na grę we Włoszech i Belgii. „Na pewno pojawią się głosy, że powrót do Ekstraklasy to krok w tył. Osobiście uważam, że jest inaczej. W ostatnim czasie bardzo brakowało mi regularnej gry i występów w podstawowym składzie. Mam już dosyć bycia rezerwowym. Chcę grać i być ważną częścią drużyny” - zadeklarował nowy pomocnik "Białej Gwiazdy".

- Długo rozmawialiśmy z Rafałem co dalej.  Razem uważamy, że przeprowadzka do Wisły to dobry pomysł.  Cieszymy się, że w umowie udało nam się wynegocjować opcję wykupu. Dzięki temu Wisła może traktować Rafała prawie jak swojego zawodnika, na którym w przypadku zadowolenia obu stron, może oprzeć grę w następnych latach. Mocno liczymy, że właśnie tak się stanie, a Rafał znów zacznie być postrzegany jako zawodnik z wielką przyszłością -  komentuje Przemysław Pańtak z agencji F-MG.com, menadżer  Wolskiego, który od niedawna jest również agentem innego zawodnika Wisły - Krzysztofa Mączyńskiego. 

Jak się okazuje Wisła wcale nie była jedyną opcją braną pod uwagę: - Odbyła się rozmowa z przedstawicielami Legii, jednak nie wpłynęła do nas żadna, konkretna oferta ze strony klubu zdradza Pańtak

W Ekstraklasie nowy nabytek Wisły rozegrał dotychczas 25 meczów w barwach Legii Warszawa i strzelił 6 goli. - Legia to klub, w którym wszystkie się zaczęło. Nigdy nie zapomnę tego, ale w tym momencie, to już zamknięty temat. Obecnie moje siły koncentruję na Wiśle. Chce się odbudować, zdobyć szacunek kibiców poprzez dobrą grę i odwdzięczyć się trenerowi za zaufanie

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: