Paweł Brożek, Wisła Kraków

Wisła ma patent na Jagiellonię. Znów wygrała i jest pewna utrzymania!

2016-05-07 0:25

Wisła Kraków wygrała z Jagiellonią Białystok 1:0 i było to trzecie zwycięstwo "Białej Gwiazdy" nad ekipą Michała Probierza w tym sezonie. Decydującego gola zdobył Paweł Brożek po asyście Patryka Małeckiego, a wynik 1:0 oznacza, że zespół Dariusza Wdowczyka jest już pewny utrzymania w Ekstraklasie.

Mecz Wisły z Jagiellonią zapowiadano jako bezpośredni pojedynek o zagwarantowanie sobie utrzymania w Ekstraklasie. Przed kolejką sprawa była prosta - obie ekipy miały na koncie 25 punktów, a zwycięstwo jednej z nich przy Reymonta oznaczałoby bezpieczną przewagę nad resztą stawki i zapewnienie sobie występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce także w kolejnym sezonie.

Lepiej w mecz weszła Wisła, a szczególny popłoch na boku boiska siał Patryk Małecki. Gdy "Mały" wracał do Krakowa po kilku latach wojaży, wielu kibiców kręciło nosem. Teraz nie wyobrażają sobie "Białej Gwiazdy" bez niego, a skrzydłowy po raz kolejny udowodnił swoją przydatność dla zespołu. W 25 minucie to właśnie po jego akcji gola głową zdobył Paweł Brożek i wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Jednocześnie była to 156. bramka napastnika dla Wisły, a tym samym dogonił on Tomasza Frankowskiego w klubowej klasyfikacji strzeleckiej wszech czasów. Zajmuje w niej drugie miejsce, a przed nim już tylko Kazimierz Kmiecik.

Przed przerwą oglądaliśmy też nietypową sytuację, bo z boiska musiał zejść... sędzia Jarosław Przybył, który odniósł kontuzję. Jego miejsce zajął arbiter techniczny Tomasz Wajda, ale niestety ta niespodziewana sytuacja chyba go nieco przerosła, bo w drugiej połowie popełnił kilka błędów. Bramki już jednak nie padły, Wisła trzeci raz w tym sezonie ograła Jagiellonię i jest już pewna utrzymania w Ekstraklasie.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 1:0

Bramki: Brożek 25'

Żółte kartki: Bartosz, Ondrasek - Burliga, Grzyb, Szymonowicz

Wisła: Miśkiewicz - Bartosz, Guzmics, Sadlok, Cywka - Boguski (80. Drzazga), Mączyński, Wolski (72. Popović), Małecki - Brożek (86. Uryga), Ondrasek

Jagiellonia: Drągowski - Burliga, Guti, Szymonowicz, Tomasik - Romanchuk, Grzyb (83. Grzelczak) - Frankowski (46. Świderski), Vassiljev, Mackiewicz (68. Mystkowski) - Cernych