Wisła Kraków na mistrzowskim szlaku! Melikson załatwił GKS!

2011-04-16 0:19

Wisła Kraków na najlepszej drodze do mistrzostwa Polski! "Biała Gwiazda" pokonała u siebie PGE GKS Bełchatów 3:1. Gwiazdą wieczoru był Maor Melikson (26 l.), który zdobył gola i miał udział przy dwóch pozostałych. Wyróżnił się też bramkarz gości Łukasz Sapela (28 l.), który... "podarował" wiślakom dwie bramki.

Wisła poradziła sobie nawet bez pauzujących "za kartki" kapitana Radosława Sobolewskiego (34 l.) i Patryka Małeckiego (22 l.). Ten drugi postanowił jednak pomóc kolegom... prowadząc doping na stadionie!

W pierwszej połowie dwie świetne sytuacje do zdobycia gola miał Tsvetan Genkov (27 l.). Najpierw minął bramkarza, ale na drodze do bramki stanął mu Marcin Drzymont (29 l.), a za drugim razem z kilku metrów trafił w... Sapelę.

Bełchatów też miał swoje sytuacje, jednak albo na posterunku był Pareiko, albo piłka po strzale głową Marcin Żewłakowa (35 l.) minęła bramkę.

Przeczytaj koniecznie: Były piłkarz Widzewa i Wisły - Ryszard C. zatrzymany przez CBA

Już w pierwszej połowie pokaz wysokiej formy dał Maor Melikson, przeprowadzając kolejne rajdy przez pół boiska.

To właśnie on uderzył z ponad 20 metrów - po rozegraniu rzutu wolnego - a piłkę między nogami przepuścił Łukasz Sapela.

Przy drugim golu Maor wrzucał futbolówkę z "rogu" - wprost na głowę Genkova, który trafił pod poprzeczkę.

Gości dobił Cezary Wilk (25 l.). Melikson zgrywał piłkę do środka przed linią bramkową, golkiper GKS-u wypuścił ją z rąk, a Wilk bez wahania wykorzystał jego błąd, pakując piłkę do siatki.