Łukasz Garguła, Wisła Kraków

Autor: CYFRASPORT

Wisła - Zagłębie. Zwycięski jubileusz Franciszka Smudy

2013-10-27 10:39

Łukasz Garguła zapewnił Wiśle Kraków zwycięstwo z Zagłębiem Lubin 1:0 i powrót na trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Jednocześnie Franciszek Smuda miał udany jubileusz. W sobotę "Franz" prowadził Wisłę po raz setny w oficjalnym meczu.

W pierwszej połowie przy Reymonta działo się niewiele. A gol padł tak naprawdę dzięmi Michałowi Gliwie. Bramkarz "Miedziowych" w 39. minucie popełnił fatalny błąd. Po niezbyt groźnym strzale Garguły zza pola karnego, Gliwa zamiast złapać piłkę, przepuścił ją pod ręką.

Przeczytaj koniecznie: Gran Derbi. El Clasico dla Barcelony. Kontrowersyjny sędzia

W drugiej połowie gra nabrała nieco rumieńców, głównie za sprawą piłakrzy Zagłębia, którzy dążyli do wyrównania. Świetne zawody rozgrywał jednak bramkarz Wisły Michał Miśkiewicz i głównie dzięki niemu goście nie wywieźli z Krakowa punktów.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)