SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Właściciele Legii odwołali "shoot-out". Negocjacje zamiast licytacji

Właściciele Legii odwołali "shoot-out". Negocjacje zamiast licytacji

27.02.2017, godz. 17:43
Bogusław Leśnodorski, Maciek Wandzel, Dariusz Mioduski
Bogusław Leśnodorski, Maciek Wandzel, Dariusz Mioduski foto: Super Express

Właściciele Legii Warszawa zrezygnowali z "Texas shoot-out", czyli ryzykownej licytacji, a postawili na bezpieczniejsze negocjacje. Maciej Wandzel, Bogusław Leśnodorski oraz Dariusz Mioduski chcą się dogadać, ale wciąż nie wiadomo, kto kogo spłaci.

Żaden z właścicieli nie chce sprzedawać swoich udziałów w Legii. Mioduski ma 60 procent akcji, a Leśnodorski i Wandzel po 20 procent. Na początku lutego informowaliśmy o długim spotkaniu całej trójki, podczas którego zdecydowano się na tzw. "Texas shoot-out". Na czym to miało polegać?

Przeciwnicy dostali miesiąc na przygotowanie ofert. Licytacja miała się odbyć 21 marca, a Legia trafić w ręce tego, kto zaproponuje wyższą kwotę na wykupienie akcji z rąk oponenta. Zdaniem Bartłomieja Kubiaka z portalu sport.pl właściciele zrezygnowali z tego pomysłu. Ryzyko było zbyt duże. Strony konfliktu postanowiły więc znaleźć rozwiązanie za pomocą negocjacji.

Czy uda im się dogadać? Na razie nic tego nie zapowiada, gdyż żadna ze stron nie ma zamiaru ustąpić. Leśnodorski zapewniał, że rozmowy zakończą się w planowanym terminie, czyli do 20 marca.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: