SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ruch musi oddać 15 milionów złotych! Ma na to dwa tygodnie

Ruch musi oddać 15 milionów złotych! Ma na to dwa tygodnie

29.06.2017, godz. 16:58
Ruch Chorzów
Ruch Chorzów foto: CYFRA SPORT

Wydawało się, że przyznanie licencji na 1. ligę Ruchowi Chorzów to koniec problemów tego klubu. Nic z tych rzeczy. Miasto Chorzów domaga się od "Niebieskich" spłaty dwóch pożyczek, które zostały im udzielone. Łącznie klub musi oddać 15 milionów złotych.

Z oficjalnego oświadczenia śląskiego klubu wynika, że prezydent miasta Chorzów, a także Centrum Przedsiębiorczości Chorzów sp. z. o. o. wypowiedzieli klubowi umowę, na mocy której udzielili mu dwóch pożyczek. Pierwsza opiewała na ponad 3 miliony złotych. Druga przekazywała kwotę cztery razy większą. Teraz Ruch musi oddać łącznie ponad 15 milionów.

Jako powód podaje się decyzję władz chorzowskiego klubu, które zdecydowały wypłacić piłkarzom premie za sezon 2015/16. Klub broni się, że miasto było na bieżąco informowane o decyzjach zarządu i wypłacanych premiach. Sytuację komentuje jako kuriozalną i domaga się od miasta zweryfikowania swojej decyzji. Czyżby nad Chorzowem znów zebrały się ciemne chmury, zwiastujące groźbę występów w IV lidze?

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: