SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Wspaniałe zachowanie kibiców Legii. Zebrali blisko 50 tys. zł na karetkę!

Wspaniałe zachowanie kibiców Legii. Zebrali blisko 50 tys. zł na karetkę!

19.05.2017, godz. 07:21
Legia Warszawa, kibice
foto: EAST NEWS

Kibice Legii Warszawa po raz kolejny pokazali, że potrafią się zmobilizować w bardzo szczytnym celu. Tuż przed hitem LOTTO Ekstraklasy z Lechem Poznań na stadionie przy Łazienkowskiej została zorganizowana zbiórka pieniędzy na nowoczesną karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Efekt? Blisko 50 tysięcy złotych zebranych na ten kosztowny pojazd!

To już kolejny raz, gdy kibice Legii pomagają Centrum Zdrowia Dziecka. Od pewnego czasu regularnie - i całkowicie nieodpłatnie - odmalowywali i remontowali różne sale i korytarze szpitala, który sam nie mógł pokryć wysokich kosztów takich działań. Piękne sceny i obrazki z najpopularniejszych kreskówek i filmów animowanych z pewnością będą mogły przynajmniej w części poprawić humory młodym pacjentom.

A teraz fani stołecznego klubu dali o sobie znać po raz kolejny. Tuż przed meczem LOTTO Ekstraklasy z Lechem Poznań na całym stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 zorganizowano zbiórkę pieniędzy na zakup nowoczesnej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Grupa kibiców "Dobrzy Ludzie" chciała pomóc szpitalowi, który nie był w stanie sfinansować samemu bardzo kosztownego pojazdu. I po raz kolejny się udało!

Łącznie zebrano ponad 47 tysięcy złotych, co można uznać za spory sukces. Najwięcej do puszek wrzucili kibice z trybuny północnej stadionu, czyli popularnej "Żylety". Efekt zbiórki w tej części stadionu to blisko 21,5 tysiąca złotych. Brawo!

Choć koszt takiej karetki jest o wiele wyższy, niż zebrana kwota, to z pewnością hojność fanów Legii przyspieszy jej zakup.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: