SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Alan Uryga zwolniony z Wisły Kraków. O utracie pracy dowiedział się z internetu!

Alan Uryga zwolniony z Wisły Kraków. O utracie pracy dowiedział się z internetu!

16.06.2017, godz. 08:46
Wisła Kraków
foto: CYFRA SPORT

Wisła Kraków po niezbyt udanym sezonie zwolniła aż ośmiu zawodników. Zarząd krakowskiej drużyny nie zrobił tego jednak z odpowiednią klasą. Jednym z piłkarzy, którym podziękowano za współpracę z klubem, był Alan Uryga, wychowanek "Białej Gwiazdy". O zerwaniu umowy dowiedział się... z internetu!

Wisła Kraków zakończyła sezon 2016/17 na ósmej pozycji w tabeli i z pewnością nie zaspokoiła swoich ambicji. Zarząd klubu marzy o ligowej czołówce i postawił na zmiany. Roszady w składzie zaczęły się od zwolnienia aż ośmiu zawodników. Wśród niechcianych piłkarzy znaleźli się między innymi: Łukasz Załuska, Mateusz Zachara czy Alan Uryga.

Decyzja "Białej Gwiazdy" została ogłoszona w czwartek 15 maja. Okazało się, że krakowski klub nie uprzedził zawodników o swoich planach, a niektórzy z nich dowiedzieli się o utracie pracy... z internetu. - Wolałbym w cztery oczy... Ale dziękuję - skomentował Alan Uryga, wychowanek Wisły i młodzieżowy reprezentant Polski.

- Nie zamieniłem z władzami klubu ani słowa. Po piętnastu latach spędzonych w Wiśle nikt nawet nie podszedł do mnie, aby ze mną szczerze porozmawiać. - powiedział Uryga w rozmowie z "Dziennikiem Polskim". Czy tak powinno traktować się wychowanków klubu?

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: