SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Wzruszające pożegnanie Jakuba Rzeźniczaka z Legią [WIDEO]

Wzruszające pożegnanie Jakuba Rzeźniczaka z Legią [WIDEO]

04.07.2017, godz. 18:03
Jakub Rzeźniczak pożegnał się z Legią
Jakub Rzeźniczak pożegnał się z Legią Warszawa foto: CYFRA SPORT

Jakub Rzeźniczak już wkrótce zostanie nowym pilkarzem azerskiego Karabachu Agdam i po trzynastu latach opuszcza Legię Warszawa. We wtorek pożegnał się z kolegami z drużyny oraz trenerem Jackiem Magierą, który nie szczędził mu komplementów. - Pokazał, że ciężką pracą można dojść do czegoś wielkiego - przyznał szkoleniowiec. A sam piłkarz nie krył łez wzruszenia.

Kilka dni temu w mediach gruchnęła informacja o tym, że Jakub Rzeźniczak odejdzie z Legii Warszawa i zostanie piłkarzem Karabachu Agdam z Azerbejdżanu. Tym samym kapitan "Wojskowych" opuszcza drużynę po trzynastu latach spędzonych przy Łazienkowskiej, podczas których został najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii klubu.

We wtorek przyszedł czas na pożegnanie z kolegami z zespołu, ale też kibicami. Rzeźniczak pojawił się w szatni, by ostatni raz przybić piątki z kolegami, a w bardzo ciepłych słowach podsumował go trener Jacek Magiera, który nie szczędził mu komplementów. - Pokazał, że ciężką pracą można dojść do czegoś wielkiego. To jest wzór. Dla was wszystkich, szczególnie młodych. Dzięki temu tak jak on będziecie mogli patrzyć na swoje dokonania w tym klubie i być dumni (...). Kuba, dziękuję i do zobaczenia. Mam nadzieję, że wrócisz tu kiedyś, na zakończenie kariery albo w innej roli, bo na to zasługujesz - powiedział szkoleniowiec Legii.

Rzeźniczak nie krył wzruszenia przemową trenera. A później sam powiedział kilka słów kolegom, a także kibicom, którym podziękował za lata wsparcia i dopingu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: