SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Zagłębie Lubin idzie jak burza! Komplet zwycięstw! Starzyński znów zerwał pajęczynę

Zagłębie Lubin idzie jak burza! Komplet zwycięstw! Starzyński znów zerwał pajęczynę

31.07.2016, godz. 17:50
Filip Starzyński, Zagłębie Lubin
foto: CYFRASPORT

Zagłębie Lubin wciąż niepokonane na boiskach polskiej Ekstraklasy! Piłkarze Piotra Stokowca w niedzielę wygrali trzeci kolejny mecz w tym sezonie. W starciu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza nie stracili również gola i z bilansem bramek 8-0 są zdecydowanym liderem ligowej tabeli.

To najlepszy start Zagłębia Lubin w XXI wieku. I dowód na to, że konsekwentne budowanie klubu ma sens również w naszych warunkach. Podopieczni Piotra Stokowca w niedzielę rozjechali bowiem Termalikę. Ekipa Czesława Michniewicza nie miała w Lubinie nic do powiedzenia. Nie potrafiła rozegrać składnej akcji, nie szukała prób kontrataków. W pierwszej odsłonie przewaga Miedziowych w posiadaniu piłki wręcz porażała: 64% - 36%. Termalica więc głównie asystowała i czekała na jak najniższy wymiar kary. Ten nadszedł po golach Krzysztofa Janusa i Filipa Starzyńskiego. W tym drugim przypadku - po golu wręcz cudownym, ładniejszym od tego, którego reprezentant Polski podczas Euro 2016 zdobył tydzień temu w Poznaniu przeciwko Lechowi. Zerwana pajęczyna na zakończenie pierwszej odsłony ustawiła dalsze wydarzenia, a Stokowiec, zdając sobie sprawę z przewagi swojej drużyny, zdecydował się dać odpocząć liderom zespołu. Już w 53. minucie na ławce zasiadł Starzyński, kwadrans później dołączył do niego Michal Papadopoulos. Wyniku to nie zmieniło, a Zagłębie - z kompletem oczek na koncie - zostało zdecydowanym liderem Ekstraklasy.

Niestety, jest też informacja gorsza dla fanów Miedziowych. Po spotkaniu stoper Maciej Dąbrowski potwierdził, że mecz z Termaliką był dla niego ostatnim w barwach lubinian. Piłkarz odchodzi bowiem do Legii Warszawa.

Zagłębie Lubin - Termalica Nieciecza 2:0 (2:0)
Bramki: Janus 8, Starzyński 45

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Daniel Dziwniel, Jarosław Jach, Maciej Dąbrowski, Jakub Tosik, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Krzysztof Janus, Filip Starzyński (53. Adrian Rakowski), Jan Vlasko (61. Łukasz Janoszka), Michal Papadopulos (68. Krzysztof Piątek)

Bruk-Bet Termalica: Krzysztof Pilarz - Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Dalibor Pleva, Bartłomiej Babiarz (67. Samuel Stefanik), Vlastimir Jovanović, Mateusz Kupczak, David Guba (70. Martij Juhar), Vladislavs Gutkovskis, Wojciech Kędziora (59. Patrik Misak)

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: