SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Zasłużony polski klub awansuje przy "zielonym stoliku"?

Zasłużony polski klub awansuje przy "zielonym stoliku"?

21.06.2017, godz. 07:40
ŁKS Łódź
foto: CYFRA SPORT

Łódzki Klub Sportowy nie zdołał awansować do II ligi na boisku, ale może zrobić to przy przysłowiowym zielonym stoliku. Drużyna, która wyprzedziła ŁKS w tabeli III ligi, grupy pierwszej, czyli Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, nie otrzymała licencji na grę w II lidze. Klub może odwołać się od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w ciągu pięciu dni. Jeśli tego nie zrobi, decyzja się uprawomocni, a awans przypadnie drużynie z Łodzi.

ŁKS nie wykorzystał szansy i nie wywalczył sobie awansu do II ligi w ostatniej kolejce sezonu. Miał na to spore szanse, bo wyprzedzający go Finishparkiet zaledwie zremisował z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:1. Łodzki Klub Sportowy potrzebował zwycięstwa w kończącym rozgrywki meczu z Ursusem Warszawa. Łodzianie przegrali jednak na wyjeździe 1:2 i sezon 2016/17 zakończyli na drugim miejscu w tabeli, tracąc do lidera z Nowego Miasta Lubawskiego dwa punkty.

Nadzieja na awans wciąż w Łodzi jest. Wszystko przez kłopoty Finishparkietu, który nie otrzymał licencji na grę w II lidze. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zdecydowała nie dopuścić prawowitego beniaminka do rozgrywek w wyższej klasie. Ukarany klub ma pięć dni na odwołanie się od decyzji Komisji. Jeśli tego nie zrobi lub jeśli kolejny werdykt Komisji będzie niekorzystny dla Finishparkietu - wówczas na drugoligowych boiskach zobaczymy ŁKS.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: