SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Zawirowania wokół trasferu Roberta Lewandowskiego. Jego agent przegrał sprawę z Lechem Poznań

Zawirowania wokół trasferu Roberta Lewandowskiego. Jego agent przegrał sprawę z Lechem Poznań

31.03.2017, godz. 16:04
Cezary Kucharski
Cezary Kucharski foto: Super Express

Sześcioletnia saga doczekała swojego końca. Cezary Kucharski otrzyma od Lecha Poznań prowizję z transferu Roberta Lewandowskiego do Borussii Dortmund w wysokości 1,3 miliona złotych. Tak zadecydował Sąd Najwyższy, który przychylił się do wniosku piłkarskiego sądu polubownego. Agent „Lewego” domagał się od poznańskiego klubu aż 3 milionów złotych.

W 2010 roku Lech sprzedał Roberta Lewandowskiego do Borussii Dortmund. Za ten transfer otrzymał blisko 5 milionów złotych. Częścią umowy była 12-procentowa prowizja, jaką za transakcję miał zgarnąć agent piłkarza, Cezary Kucharski. „Kolejorz” zaniechał jednak wypłaty należności menedżerowi, a ten zgłosił sprawę do sądu polubownego przy PZPN. Pierwotnie zasądzono 3 miliony odszkodowania, jakie miałby otrzymać Kucharski od klubu z Wielkopolski, ale po odwołaniu włodarzy Lecha obniżoną tę sumę do miliona 302 tysięcy złotych.

Cezary Kucharski nie chciał jednak pogodzić się z drugą decyzją, przez co skierował sprawę do sądu powszechnego. Kiedy tam podtrzymano decyzję o mniejszym odszkodowaniu, agent wniósł o kasację tego wyroku do Sądu Najwyższego. I tam jednak sędziowie orzekli na korzyść Lecha Poznań, utrzymując konieczność wypłaty 1,3 miliona Kucharskiemu.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: