SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Zbigniew Boniek: Powtórki wideo w Ekstraklasie już od przyszłego sezonu!

Zbigniew Boniek: Powtórki wideo w Ekstraklasie już od przyszłego sezonu!

23.05.2017, godz. 07:12
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: EAST NEWS

Ekstraklasa nie stoi w miejscu. Chce się rozwijać i naśladować najmocniejsze ligi w Europie. Właśnie dlatego Zbigniew Boniek ogłosił, że od sezonu 2017/2018 sędziowie Ekstraklasy będą korzystać z systemu powtórek wideo (VAR)! Prezes PZPN jest zdania, że arbitrzy muszą jak najszybciej korzystać z nowinek technologicznych, aby o wynikach spotkań nie decydowały błędy.

Zbigniew Boniek zdradził, że system VAR wejdzie do Ekstraklasy w rozmowie z Romanem Kołtoniem z Polsatu Sport. Na pytanie, od kiedy możemy się spodziewać systemu powtórek wideo w polskiej lidze, prezes PZPN odpowiedział: "Od nowego sezonu!". Nie uważa, że jest na to zbyt wcześnie. Taką decyzję argumentuje trudną sytuacją arbitrów. - Piłkarz nie trafi z metra lub dwóch, to mówi się o błędzie, pudle, nieskuteczności. Sędzia pomyli się w ocenie spalonego o kilkadziesiąt centymetrów, ba, o kilkanaście centymetrów to już zaczyna się „jatka” - wykrzykuje się słowo skandal, czy kompromitacja. - mówił były reprezentant Polski dla polsatsport.pl.

Boniek dodał, że systemowi VAR uważnie przyglądał się od dwóch miesięcy. Dowiedział się, jak on funkcjonuje, poznał odpowiedzialnych za to ludzi i postanowił, że będzie to znakomita pomoc dla sędziów Ekstraklasy. Za wdrożenie projektu na naszych boiskach odpowiedzialny będzie Łukasz Wachowski - dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

Czy VAR będzie dostępny na każdy meczu Ekstraklasy w sezonie 2017/2018? - Myślę, że będzie pracował na jednym spotkaniu wiodącym i może dwóch wylosowanych. Nie zapominajmy, że to są koszty - wyjawił Boniek. Polska liga idzie więc w ślady najlepszych. Powtórki wideo przetestują także Niemcy (Bundesliga) i Włosi (Serie A).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: