SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Zbigniew Boniek wyśmiał włodarzy miasta Kielce! Znalazłem waszych Senegalczyków [ZDJĘCIE]

Zbigniew Boniek wyśmiał włodarzy miasta Kielce! Znalazłem waszych Senegalczyków [ZDJĘCIE]

24.07.2016, godz. 17:27
Zbigniew Boniek za czy przeciwko racom?
foto: Super Express

Korona Kielce chyba jednak nie zmieni właściciela, a już niemal na pewno nie będzie to firma z senegalskim kapitałem. Inwestorzy z NSFC Iyane Academy jak nagle spadli władzom miasta Kielce z nieba, tak szybko również zniknęli, a całą sytuację idealnie spuentował na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Senegalczycy mieli zapłacić władzom miasta Kielce milion złotych. Ot, pierwsza rata, czyli nic dla tak prężnie rozwijającego się kapitału jak NSFC Iyane Academy. Niestety, przybysze z Afryki pieniądze za Koronę wysłali prawdopodobnie balonem, bo z ratusza dochodzą do mediów informacje, jakoby biznesmeni zapadli się pod ziemię. Nie odbierają e-maili, nie odbierają telefonu - był kapitał, nie ma kapitału. Odfrunął 7 tysięcy kilometrów od Świętokszyskiego i zapewne w nowym sezonie podatnicy ponownie zabawią się w sponsoring biedniutkiego klubu.

Zamieszanie skomentował również na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek. W swoim stylu, chociaż trochę byśmy przyhamowali. Prezydent Kielc już udowodnił, że łatwo daje się nabrać. Poczciwy (uczciwy?), ale naiwny. Niedawno w jego sprawie zorganizowano nawet referendum. Żeby go odwołać, bo niby przystanki były zbyt drogie. A ten poszedł w zaparte. Że taniej się nie dało, bo kto to widział stawiać w Polsce stalową wiatę za mniej niż pół miliona złotych. I tak długo przekonywał, aż przekonał i został na cieplutkim stanowisku.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: