SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Zmarł Ignacy Ordon, były trener Legii i Zbigniewa Bońka

Zmarł Ignacy Ordon, były trener Legii i Zbigniewa Bońka

27.02.2017, godz. 21:30
znicz kondolencje żałoba świeca świeczka
foto: Dreamstime

Ignacy Ordon zmarł w poniedziałek 27 lutego, w godzinach porannych - poinformował stołeczny klub na swojej stronie internetowej. To on pomagał stawiać pierwsze piłkarskie kroki Zbigniewowi Bońkowi w Zawiszy Bydgoszcz. Był także pierwszym trenerem Legii Warszawa, z którą zdobył trofeum.

Ignacy Ordon miał 82 lata. Urodził się 29 lipca 1934 w Piekarach Śląskich. Był piłkarzem, ale zostanie zapamiętany przede wszystkim jako trener. Przez wiele lat prowadził kluby piłkarskie, między innymi Zawiszę Bydgoszcz. To właśnie za jego kadencji w kadrze seniorskiej tego zespołu zadebiutował Zbigniew Boniek, wychowanek ekipy z Bydgoszczy.

W Legii Warszawa był od 1964 roku - jako asystent Lucjana Brychczego i Andrzeja Strejlaua (swojego szwagra). W okresie od października 1980 do czerwca 1981 roku prowadził Legię jako pierwszy trener. Był nim krótko, ale zdążył się zapisać na kartach historii jako szkoleniowiec z sukcesem. Dwa dni przed odejściem wygrał z Legią Puchar Polski (triumf w finale z Pogonią Szczecin 1:0 po dogrywce). Na stanowisku pierwszego trenera "Wojskowych" zastąpił go sam Kazimierz Górski.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: