SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Zmarł Jarosław Rudnicki. Skatowany działacz Jagiellonii przegrał walkę o życie

Zmarł Jarosław Rudnicki. Skatowany działacz Jagiellonii przegrał walkę o życie

25.02.2017, godz. 14:41
Jarosław Rudnicki, Jagiellonia Białystok
foto: jagiellonia.pl

Bardzo smutną wiadomość przekazała oficjalna strona Jagiellonii Białystok. Klub z Podlasia poinformował, że w nocy z piątku na sobotę w szpitalu zmarł Jarosław Rudnicki. Wcześniej były akcjonariusz Jagi został bardzo dotkliwie pobity. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Jarosław Rudnicki zmarł w piątek 24 lutego o godzinie 23:10. Miał pięćdziesiąt pięć lat. Były współwłaściciel Jagiellonii Białystok wcześniej został pobity w rodzinnej wsi. Napa miał miejsce 19 lutego w Dobrzyniewie. Więcej o tej strasznej sytuacji pisaliśmy TUTAJ. Po napaści trafił w stanie krytycznym do szpitala. Rodzina wiedziała, że lekarzom będzie bardzo ciężko uratować życie Rudnickiego, dlatego jedyne o co prosili jej członkowie, to modlitwa.

W placówce działacza z Podlasia wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Policja z Białegostoku niedługo po zajściu zatrzymała mieszkańca tego miasta. Funkcjonariusze dopiero ustalają motywy pobicia, ale do chwili śmierci 55-latka nad podejrzanym wisiał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za taki czyn sąd może wymierzyć karę dziesięciu lat więzienia. Po śmierci ofiary kwalifikacja zostanie zmieniona.

"Jarku, nasz Przyjacielu. Żegnamy Ciebie z ogromnym smutkiem. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci" - napisano na oficjalnej stronie internetowej Jagiellonii. Rodzinie tragicznie zmarłego Jarosława Rudnickiego składamy najszczersze wyrazy współczucia z powodu utraty bliskiej osoby.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: