SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Belgia - Irlandia 3:0. Terroryści chcieli zaatakować! Raport Mniejszości belgijskiej policji

Belgia - Irlandia 3:0. Terroryści chcieli zaatakować! Raport Mniejszości belgijskiej policji

18.06.2016, godz. 19:08
W Belgii udaremniono ataki terrorystyczne
foto: Eastnews

To mógł być smutny dzień dla całej Belgii. Terroryści ponownie chcieli zaatakować. W nocy z piątku na sobotę policja przeprowadziła obławę w podejrzanych miejscach i zatrzymała 12 osób. Bohaterska akcja nie zakończyła się jednak całkowitym sukcesem. Złapano terrorystów, przeprowadzono kompleksowe przeszukania i udaremniono ewentualny atak. Niestety - nie znaleziono nic podejrzanego. Ot, szczegół.

O akcji poinformował portal "Gazzetta World". Do ataku miało ponoć dojść na terenie Belgii. W trakcie gdy kibice z tego kraju dopingowaliby swoich piłkarzy w walce z Irlandczykami. Na szczęście w porę zorientowała się belgijska policja. Przeprowadzono kompleksowe przeszukania w 40 budynkach, 152 garażach, zatrzymano dwanaście osób i pewnie można byłoby odtrąbić pełen sukces, gdyby nie jeden problem. W całym tym zamieszaniu nie znaleziono żadnej broni oraz chociażby śladów ładunków wybuchowych. Innymi słowy - chęci były, tylko możliwości żadnych.

Ale... brawa za chęci. Poczuliśmy się bezpieczniej. Skoro policja zatrzymuje już nawet potencjalnych sprawców, to rzeczywistość zaprezentowana w "Raporcie Mniejszości" już niedługo stanie się integralną częścią naszego życia. A wtedy, jak wiemy, zbrodni nie będzie żadnych.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: