SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Cristiano Ronaldo wyrównał rekord Michela Platiniego. Ustanowił także trzy nowe!

Cristiano Ronaldo wyrównał rekord Michela Platiniego. Ustanowił także trzy nowe!

07.07.2016, godz. 10:22
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo foto: EAST NEWS

Mecz Portugalii z Walią był dla Cristiano Ronaldo wyjątkowy. I to nie tylko dlatego, że awansował ze swoją drużyną do finału Euro 2016. Kapitan ekipy Fernando Santosa wyrównał rekord Michela Platiniego. Panowie mają tyle samo zdobytych bramek na mistrzostwach Europy. W czym Ronaldo jest lepszy od Francuza i całej reszty piłkarzy?

Ronaldo strzelił gola na 1:0 w półfinałowym spotkaniu z Walią, co pozwoliło mu doścignąć legendę francuskiej piłki Platiniego. W historii mistrzostw Europy ci strzelcy mają najwięcej zdobytych bramek - po dziewięć. Oczywiście tylko Portugalczyk ma szansę powiększyć swój dorobek. Być może zrobi to już w finale Euro 2016? Tam przyjdzie mu się mierzyć z Francją lub Niemcami.

Wielki CR7 ustanowił także trzy nowe, samodzielne rekordy. Jest pierwszym piłkarzem w historii, który strzelał na czterech różnych mistrzostwach Europy (2004, 2008, 2012, 2016). Żaden inny zawodnik nie zagrał tylu spotkań na Euro, co Ronaldo (20). Jest także jedyny, który wystąpił w trzech półfinałach mistrzostw Starego Kontynentu.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: