Autor: East News Robbie Keane i jego koledzy z reprezentacji Irlandii

El. Euro 2016: Irlandia pokonała Niemców. W niedzielę zagra o wszystko z Polską!

2015-10-09 0:44

Irlandia sprawiła w czwartek wieczór olbrzymią niespodziankę. Na Aviva Stadium w Dublinie Wyspiarze pokonali faworyzowanych Niemców i utrzymali szanse na awans do Euro 2016. W niedzielę zmierzą się na Stadionie Narodowym w Warszawie z Polską. Biało-czerwonych czeka wielka bitwa o przepustkę na francuską imprezę.

Pierwsza połowa meczu Irlandia - Niemcy rozczarowała kibiców zgromadzonych na Aviva Stadium. Gospodarze kopali tylko do przodu, nie licząc nawet na stworzenie sobie jakiejkolwiek bramkowej okazji. Nasi zachodni sąsiedzi mieli zdecydowaną optyczną przewagę, ale nic z niej nie wynikało. W końcu ciężko strzelić gola jeśli zagrywa się piłkę tylko i wyłącznie wzdłuż. Raz jednak zespół Joachima Loewa postanowił zagrać do przodu. Efekt łatwo było przewidzieć. Piłka znalazła drogę do bramki. Na nieszczęście gości strzelec gola, Mesut Oezil, znalazł się na spalonym. Do przerwy nie obejrzeliśmy więc bramek.

El. Euro 2016: Irlandia wygrała z Niemcami

Druga połowa bliźniaczo przypominała pierwszą. Goście rozgrywali piłkę, a gospodarze wykopywali piłkę jak najdalej. Aż do 70. minuty. Wtedy to Randolph, który przed przerwą zastąpił między słupkami Irlandii Givena, mocno kopnął piłkę do przodu, a wielki błąd zanotowali obrońcy Niemiec. Futbolówkę przejął Shane Long i strzałem w długi róg pokonał Manuela Neuera. Choć przyjezdni rzucili się na Wyspiarzy, to nie byli w stanie zdobyć choćby wyrównującej bramki.

Irlandia, zdobywając trzy punkty, utrzymała się w grze o awans na Euro 2016. W niedzielę musi wygrać z Polską na Stadionie Narodowym w Warszawie. Biało-czerwoni w czwartek zremisowali w Glasgow ze Szkocją 2:2.

Irlandia - Niemcy 1:0 (0:0)