SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016. Bogdan Zając o Grosickim: Dokładne procenty tylko na alkoholu [WIDEO] #‎EUROkuchnia

Euro 2016. Bogdan Zając o Grosickim: Dokładne procenty tylko na alkoholu [WIDEO] #‎EUROkuchnia

08.06.2016, godz. 15:54
Źródło: Super Express TV

W trakcie środowej konferencji prasowej reprezentacji Polski w La Baule nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia Kamila Grosickiego, który doznał urazu stawu skokowego podczas towarzyskiego meczu w Krakowie z Litwą. Bogdan Zając, asystent Adama Nawałki nie chciał procentowo określać szans na występ skrzydłowego z Irlandią Północną (12.06, godz. 18:00). Jak zaznaczył, te zazwyczaj dokładnie podawane są tylko na butelkach z alkoholem, co wywołało śmiech na sali wśród zgromadzonych dziennikarzy.

Wciąż nie wiadomo, czy Kamil Grosicki będzie do dyspozycji Adama Nawałki podczas pierwszego niedzielnego meczu podczas mistrzostw Europy w Nicei z Irlandią Północną (12.06, godz. 18:00). Skrzydłowy biało-czerwonych doznał urazu stawu skokowego w trakcie ostatniego sparingu przed Euro 2016 z Litwą w Krakowie i z grymasem na twarzy opuścił murawę. - Z każdą godziną idziemy do przodu, jesteśmy dobrej nadzieji i tak na razie wygląda sprawa krótko - powiedział Bogdan Zając w trakcie konferencji prasowej w La Baule.

Z ust jednego z dziennikarzy padło pytanie, czy mógłby określić procentowo jego szanse. - Wie Pan, procenty to tylko na alkoholu przeważnie podają dokładnie. (śmiech na sali). My nie jesteśmy w stanie dzisiaj powiedzieć, czy to jest 5, czy 25, czy 65 %. To jest fizjologia organizmu. Z godziny na godzinę zmienia się sytuacja. Mówiąc o procentach na pewno bym oszukał. Nie ma co ukrywać, że teraz największą rolę odgrywają fizjoterapeuci - zabiegi, ćwiczenia wzmacniające, bo to wiadomo, ze jeśli staw jest naruszony, to trzeba go przede wszystkim wzmacniać i na razie na tym polega praca Kamila. Z godziny an godzinę jeste lepiej, przechodzi szereg zabiegów. Wiadomo mamy na to czas, doba jest dosyć długa. Czas pracuje na jego korzysć i z każdym dniem będziemy wiedzieli więcej, lecz na teraz ciężko cokolwiek powiedzieć - dodał asystent Adama Nawałki.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: