Cristiano Ronaldo, Euro 2016

Autor: East News

Euro 2016: Dimitri Payet bez litości dla Cristiano Ronaldo. ZOBACZ ZDJĘCIE

2016-07-11 10:47

Euro 2016 skończyło się dla Portugalii bardzo szczęśliwie. Podopieczni Fernando Santosa po dogrywce pokonali w finale gospodarzy turnieju - Francję. Wcześniej jednak kibice ekipy z Półwyspu Iberyjskiego przeżyli chwile grozy. Po starciu z Dimitrim Payetem kontuzji doznał Cristiano Ronaldo. Zobaczcie zdjęcia z koszmarnego wejścia w nogi CR7!

Cristiano Ronaldo przebywał na boisku zaledwie przez dwadzieścia pięć minut niedzielnego finału Euro 2016. Po tym czasie Fernando Santos musiał zastąpić swoją gwiazdę Ricardo Quaresmą. Wcześniej piłkarz Realu Madryt dwa razy schodził z boiska, by sztab medyczny reprezentacji udzielił mu pomocy. Wszystko to było wynikiem starcia z Dimitrim Payetem na początku decydującej rywalizacji. Francuz bez pardonu zaatakował przeciwnika, czym, jak się później okazało, wyeliminował go z gry. Uraz CR7 na szczęście okazał się niezbyt groźny, ale na tyle uciążliwy, że nie mógł on kontynuować gry.

Na Payeta spadła fala krytyki. "Morderca", "Brutal" - to najlżejsze określenia, jakich używali kibice w mediach społecznościowych w odniesieniu do grającego w West Ham Francuza. Na całe szczęście dla Portugalii koledzy Ronaldo zagrali dla swojego kapitana i pokonali gospodarzy po dogrywce 1:0. Decydującego gola strzelił w 109. minucie Eder. Po końcowym gwizdku CR7 jakby zapomniał o bólu, ponieważ wbiegł na boisko i skakał po nim jak króliczek. Wniosek? Adrenalina lekarstwem na wszystko!