SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: Dwa mecze Polski pod specjalnym nadzorem! KIBOLE urządza bitwę?

Euro 2016: Dwa mecze Polski pod specjalnym nadzorem! KIBOLE urządza bitwę?

07.06.2016, godz. 11:22
Paryż, losowanie grup EURO 2016, policja, wojsko
Wojsko partojuję teren wokół Wieży Eiffla foto: EAST NEWS

UEFA drży przed Euro 2016. Aż dwa spotkania z udziałem reprezentacji Polski będą objetę szczególną ochroną służb bezpieczeństwa. Nie chodzi jednak o terroryzm, a zagrożenie ze strony chuliganów! O jakie spotkania chodzi? Jakich meczów jeszcze obawiają się organizatorzy?

Do listy meczów zagrożonych burdami kibiców dotarła agencja AFP. Chodzi o spotkania Anglia - Rosja 11 czerwca w Marsylii, Turcja - Chorwacja 12 czerwca w Paryżu, Polska - Niemcy 16 czerwca w Paryżu, Anglia - Walia 16 czerwca w Lens oraz Polska - Ukraina 21 czerwca w Marsylii. Na tych obiektach będzie zwiększona liczebność służb bezpieczeństwa. Podczas Euro 2016 we Francji do walki z chuligaństwem stadionowym zostało wyznaczonych 200 wyszkolonych policjantów z 23 krajów. Do tej pory na wielkich turniejach - już na meczach - nie dochodziło do wielkich zamieszek. Gorąco było na Euro 2012 przed meczem Polska - Rosja, ale przed Stadionem Narodowym. Już w trakcie meczu ochroniarze weszli na płytę boiska. Nic złego się jednak nie stało.

Źródło: RUPTLY/x-news
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: