Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: Francja - Albania 2:0. Griezmann i Payet uratowali faworytów od blamażu!

Euro 2016: Francja - Albania 2:0. Griezmann i Payet uratowali faworytów od blamażu!

15.06.2016, godz. 23:20
Francja - Albania
Francja - Albania foto: EAST NEWS

Francja - Albania 2:0 w meczu grupy A Euro 2016. Mało kto się spodziewał, że w tym meczu będą takie emocje! Skazywani na porażkę Albańczycy zaprezentowali się w Marsylii kapitalnie. Dzielnie się bronili, a nawet mieli kilka sytuacji brakowych. Ich serca pękły w 90 minucie. Wtedy do siatki trafił Antoine Griezmann. Chwilę później wynik ustalił niezawodny Dimitri Payet.

Kto myślał, że mecz Francja - Albania skończy się wyrokiem, czyli wysokim i łatwym zwycięstwem "Trójkolorowych", grubo się pomylił! Rywale gospodarzy turnieju zaskoczyli wszystkich. Na Stade Velodrome w Marsylii zagrali odważnie. Nie ograniczyli się tylko i wyłącznie do kurczowej obrony. Podczas gdy Francja była piekielnie nieskuteczna, głównie za sprawą Oliviera Giroud, Albania groźnie kontrowała i była bardzo blisko strzelenia gola. Najbliżej na początku drugiej połowy, gdy Hugo Lloris sparował piłkę na słupek. Od tego momentu ekipa Deschampsa na poważnie wzięła się za szukanie trzech punktów.

Z boiska zszedł nieskuteczny Giroud, a pojawili się na nim Paul Pogba, Andre-Pierre Gignac i Antoine Griezmann. Ten ostatni pogrążył rywali. W 90. minucie strzelił głową na 1:0! Francuzi lubią dramaturgię. W meczu otwarcia Euro 2016 zapewnili sobie trzy punkty również w samej końcówce. Zrobił to Payet. Błyskotliwy pomocnik wpisał się na listę strzelców także w spotkaniu z Albanią. Dobił ją w 94. minucie.

W grupie A najlepsza jest Francja (6 punktów). Druga jest Szwajcaria (4 pkt), trzecia Rumunia (1 pkt), a ostatnia waleczna Albania (0 pkt).

Francja - Albania 2:0 (0:0)
Bramki: Griezmann 90, Payet 90+4

Francja: Lloris - Sagna, Rami, Koscielny, Evra - Kante, Matuidi - Coman (68. Griezmann), Payet, Martial (46. Pogba) - Giroud (77. Gignac)

Albania: Berisha - Hysaj, Ajeti (85. Veseli), Mavraj, Agolli - Kukeli (75. Xhaka), Lila (73. Roshi), Abrashi, Memushaj, Lenjani - Sadiku

Żółte kartki: Kante - Kukeli, Abrashi

Tak na 2:0 strzelał profesor Payet!

KONIEC! Francja rzutem na taśmę wygrywa 2:0 z Albanią. Nikt nie spodziewał się takich męczarni faworytów. Podopieczni Deschampsa mają już sześć punktów i pewny awans do fazy pucharowej!

95' - 2:0 FRANCJA!!! PAYET!!

90' - Sędzia doliczył pięć minut.

Dośrodkowywał... stoper - Rami, a zupełnie niepilnowany Griezmann wpakował piłkę do siatki głową!

90' - GRIEZMANN!!! 1:0 FRANCJA!!

88' - Pogba poślizgnął się w idealnej sytuacji! Później musiał przerywać kontrę Kante i dostał zasłużone "żółtko"

85' - Albańczycy kradną sekundy gdzie popadnie. Francuzi są coraz bardziej sfrustrowani. Już grają na aferę! A De Biasi przeprowadza ostatnią zmianę. Veseli za Ajetiego.

82' - Abrashi ukarany żółtą kartką.

80' - Dziesięć minut do końca? Czy Francuzi zdołają wcisnąć bramkę? A może Albańczycy wyprowadzą zabójczą kontrę?

77' - Więcej okazji mieć nie będzie. Gignac za Giroud.

Giroud miał pięć strzałów na bramkę - wszystkie niecelne. Czas się kończy!

75' - Teraz Xhaka za Kukelego.

73' - Pierwsza zmiana w Albanii. Lila opuścił boisko. Jego miejsce zajął Roshi.

70' - Giroud w słupek! Ależ blisko był snajper "Kanonierów". Wygrywa wszystkie pojedynki w powietrzu.

68' - Giroud nie trafia! Był zupełnie niepilnowany, ale jego strzał głową znów nie leciał w światło bramki. A po akcji druga zmiana Deschampsa. Griezmann za Comana.

65' - Payet znów źle. Dośrodkował wprost w obrońcę Albanii. To nie jest jego dzień.

Najbliżej byli Albańczycy w tej akcji. Lloris sparował piłkę na słupek.

62' - Trudno w to uwierzyć, ale wciąż czekamy na pierwszy celny strzał w tym meczu. Wszystkie próby lecą nad bramką.

59' - Payet ma dziś mocno rozregulowany celownik - wali po trybunach! Jeden z pierwszych kandydatów do zmiany.

56' - Kukeli mądrze przerwał kontrę Francuzów, ale musiał za to obejrzeć żółtą kartkę. I tak też się stało.

55' - POGBA! Ależ zrobił się mecz! Wprowadzony z ławki gwiazdor perfekcyjnie zamykał akcję, ale przesadził z mocą strzału.

52' - SŁUPEK RATUJE FRANCJĘ! Co się dzieje?!

48' - COMAN! Ależ był blisko 20-latek! Piłka po jego strzale głową otarła się o słupek!

46' - Druga połowa rozpoczęta. Już zmiana u Francuzów. Pogba za słabego Martiala

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Francja gra zaskakująco słabo, a Albania nadspodziewanie dobrze! Wciąż jednak nie ma goli. Czy to zmieni się po przerwie? Wracamy za kwadrans.

Grają świetnie! I to nie tylko w obronie.

42' - Blisko! Martial chciał wystawić piłkę Giroud jak na tacy, ale Hysaj się we wszystkim zorientował i w porę wystawił nogę.

39' - Coman stara się w pełni wykorzystać swoją szansę. Co za ruletka!

37' - Znów bliski szczęścia Giroud po rzucie wolnym. Dopadł do dośrodkowania Payeta, lecz nieczysto odbił piłkę głową i mocno przestrzelił.

Być może Francuzi zapatrzyli się na trybuny? Jest na czym zawiesić oko :)

35' - Ponad pół godziny za nami, a faworyci nie stworzyli sobie ŻADNEJ okazji bramkowej. Źle to wygląda...

33' - Strzał Sadiku zblokowany. Lloris pewnie zgarnia piłkę.

31' - Brzydki faul Giroud, lecz arbiter tylko uspokaja. Nie chce jeszcze pokazywać żółtych kartek.

28' - Spodziewaliśmy się szturmowych ataków ze strony Francuzów, a tymczasem to Albańczycy stwarzają sobie groźniejsze sytuacje. Deschamps musi coś zmienić w ustawieniu swojej drużyny. Na razie gra się nie klei.

25' - Ależ sprytnie chciał zaskoczyć Llorisa Hysaj! Wszyscy myśleli, że będzie dośrodkowywał, a on strzelał z bardzo ostrego kąta. Bramkarz zorientował się w ostatniej chwili!

20' - Teraz bliski powodzenia był Coman, ale jego rajd został powstrzymany przez bocznego obrocy. Skoro już mowa o pomocniku Bayernu to warto zaznaczyć, że jest najmłodszym piłkarzem, grającym w pierwszym składzie reprezentacji Francji w historii Euro (20 lat i 2 dni)!

17' - Za mocno dośrodkował Payet.

16' - Uwolnili się wreszcie Francuzi. Faulowany Martial - znów będzie dobry stały fragment dla gospodarzy Euro.

14' - Wciąż ciśnie Albania! Lenjani próbował huknąć z dystansu, ale piłka mocno zeszła mu z buta. Nie ma mowy o zagrożeniu pod bramką Llorisa.

11' - Choć teraz podopieczni De Biasiego wreszcie wyszli z własnej połowy i rozgrywają piłkę w okolicach pola karnego Francuzów. Szczelnie jednak bronią Trójkolorowi.

8' - Po raz pierwszy łapie piłkę Hugo Lloris. Pewnie nie będzie miał sporo takich okazji. Albańczycy bronią całą drużyną.

5' - Giroud! Jako pierwszy dopadł do piłki i niewiele zabrakło, aby głową skierował piłkę do siatki!

3' - Już faulowany Coman. Będzie groźny rzut wolny dla Francuzów.

1' - GRAMY!

Przed nami hymny, a po nich początek meczu!

Czy ten jegomość znowu trafi do siatki? Z Rumunią posłał nieprawdopodobną bombę. Jest w gazie od początku sezonu! Nikt nie może go zatrzymać. Wątpimy, że uda się to Albanii.

Dziś gramy na cudownym Stade Velodrome w Marsylii. Pierwszy mecz Euro 2016 na tym obiekcie rozgrywały reprezentacje Rosji i Anglii. Tym razem chyba nie zobaczymy remisu 1:1.

Z kolei Albańczykom brakuje najlepszego piłkarza i kapitana drużyny - Lorika Cany. W meczu ze Szwajcarią dostał czerwoną kartkę. Musi dziś pauzować. To wielka strata dla ekipy, która i tak była skazywana na pożarcie. Szykuje się pogrom?

Wspomnieliśmy o roszadach Deschampsa. Zdecydował się na posadzenie dwóch gwiazd! Paul Pogba i Antoine Griezmann rozpoczną mecz z Albanią na ławce. Czy to kara za ich słabszą dyspozycję w meczu otwarcia Euro 2016? Obaj zagrali dużo poniżej swoich oczekiwań.

Tak z kolei prezentuje się jedenastka Albanii. Szczerze mówiąc, to nie mają czym straszyć faworytów turnieju :)

Na początek składy. W ekipie Didiera Deschampsa ciekawe zmiany, w porównaniu do pierwszego meczu z Rumunią:

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu grupy A Francja - Albania!
False 2850 True 1 2016-06-15 20:40:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora