Francja - Irlandia

Autor: East News Francja - Irlandia

Euro 2016. Francja jest w ćwierćfinale! Griezmann załatwił Irlandię w trzy minuty

2016-06-26 19:07

Francja awansowała do ćwierćfinału Euro 2016! W meczu 1/8 finału pokonała Irlandię 2:1. Spotkanie z ekipą Martina O'Neilla miało zakończyć się wysokim triumfem Trójkolorowych, ale rzut karny z początku meczu wiele namieszał. Faworyci potrafili jednak wrócić do meczu. W drugiej połowie bohaterem Francji został niezawodny Antoine Griezmann!

Francja tragicznie rozpoczęła mecz z Irlandią. Już w trzeciej minucie spotkania w polu karnym Hugo Llorisa pojawił się Shane Long. Sprytnie wyhamował swój bieg, przez co Paul Pogba bezmyślnie wpadł mu na plecy. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą bardzo pewnie na gola zamienił Robbie Brady. Przez całą pierwszą połowę Trójkolorowi nie wiedzieli, jak zabrać się za odrabianie strat. Pomógł w przerwie spotkania selekcjoner Didier Deschamps.

Zdjął z boiska defensywnego N'Golo Kante, a wprowadził skrzydłowego Kingsleya Comana. Od razu widać było postęp w grze Francji. Na efekty kibice nie musieli długo czekać. W 58. minucie na 1:1 strzałem głową wyrównał Griezmann, a 180 sekund później wykorzystał piękną asystę Oliviera Giroud, strzelając gola na 2:1. Irlandię dobił Shane Duffy, który wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Taki rezultat utrzymał się do ostatniego gwizdka. Z kim Francja zmierzy się w ćwierćfinale? Trafi na zwycięzcę z pary Anglia - Islandia.

Francja - Irlandia 2:1
Griezmann 58, 62 - Brady 3 (k)

Francja: Lloris - Sagna, Rami, Koscielny, Evra - Kante (46' Coman - 90' Sissoko), Matuidi, Pogba - Payet, Griezmann, Giroud (74' Gignac)

Irlandia: Randolph - Coleman, Duffy, Keogh, Ward - Hendrick, McClean (67' O'Shea), McCarthy (70' Hoolahan), Brady - Murphy (64' Walters) - Long

Żółte kartki: Kante, Rami - Coleman, Hendrick

Czerwona kartka: Duffy